HBC Malenovice

Hokejbalový klub

PRVOLIGOVÝ TÝM PŘEZIMUJE NA 8. MÍSTĚ

10.12.2019

K poslednímu podzimnímu vystoupení v 1. lize vyrazili muži HBC Malenovice do Svítkova, městské části Pardubic. Na střídavý start se před zápasem k týmu připojila posila hrající extraligu v barvách Letohradu Miroslav Věchet.

V první třetině měli hosté lepší start, snažili se střílet z každé pozice, ale bez úspěchu. Svítkov se dostal do hry díky dvěma přesilovkám, které ovšem nedokázali využít. V této chvíli držel Malenovice jistý brankář Terna. Do první sirény tak skóre zůstalo nezměněno.

Hned ve 26 sekundě druhé části domácí vstřelili gól, když po nešťastné teči obránce doklepli do sítě. Netrvalo ani minutu, a bylo vyrovnáno. Havlík se dostal do samostatného nájezdu, jehož střelu domácí gólman vyrazil, ale dobíhající Věchet se už nemýlil a srovnal. Posila z Letohradu se uvedla hned při své premiéře velmi důležitým gólem. Vyrovnaný stav vydržel šest minut a pak to tam hostům začalo padat. Druhý gól vstřelil po samostatném úniku Hruboš. Po několika minutách znovu brejk první lajny, který zakončil dorážkou Huťka. Následnou přesilovku využil střelou od modré Novák a v téže minutě z dalšího provedeného přečíslení zakončil Machálek na 5:1. Tím ukončil nejlepší třetinu Malenovic v sezóně.

Na začátku třetí třetiny domácí snížili a následně nastřelili tyč, ale to bylo od nich vše. Výborná hra odzadu podpořená skvělým výkonem Terny nedávala východočechům moc nadějí na úspěch. A když Hruboš povedenou střelou uzavřel skóre na 6:2, bylo hotovo.

Celý tým předvedl bojovný týmový výkon a zakončil podzim velmi povedeným šestibodovým víkendem. Z posledního místa se vyhoupl na 8. pozici, která zajišťuje postup do play off.

Branky a nahrávky HBC Malenovice: 17. Věchet (Havlík), 23. Hruboš (Novák), 27. Huťka (Nohal, Hruboš), 28. Novák (Nohal, Hruboš), 28. Machálek (Brázdil, Eibsteiner), 43. Hruboš (Ševčík)

Sestava HBC Malenovice: Terna - Novák, Kalivoda, Věchet,  Mikl F., Langer, Vingárek - Hruboš, Nohal, Huťka - Ševčík, Havlík, Šimíček - Brázdil, Eibsteiner, Machálek.