HBC Malenovice

Hokejbalový klub

DRUHÝ TURNAJ PŘEBORU MLADŠÍCH ŽÁKŮ HOSTILY MALENOVICE

18.10.2019

V neděli 13.10. proběhl 2. turnaj Přeboru mladších žáků skupiny Morava sever. S podporou magistrátu města Zlína byl hostitelem domácí tým HBC Malenovice, který se chtěl v Lopik aréně předvést v tom nejlepším světle.

HBC MALENOVICE - SHC OPAVA 8:1 (3:0,5:1), střely 18:2

Čamlíci nastoupili proti Opavě už v osm hodin. A vstoupili skvěle, když první gól vstřelili už ve 46. vteřině. Do poločasu se trefili ještě dvakrát po pěkných kombinacích. Ve druhé půli sice jednou inkasovali, ale střelecky se jim dařilo ještě více, když se závěrečné skóre zastavilo na stavu 8:1.

HBC MALENOVICE - HbK KARVINÁ 3:0 (2:0,1:0), střely 20:6

Druhý zápas proti největšímu rivalovi z Karviné se pro domácí vyvíjel od začátku dobře. Karviná se až na pár výpadů pouze bránila. Za celý zápas vystřelila pouze šestkrát a navíc se jejím hráčům nepodařilo ani jednou překonat domácího gólmana. Čamlíci odskočili dvěma góly v první půli a ve druhé navýšili stav na 3:0 a v tým tak mohl slavit druhé vítězství na turnaji.

HBC ENVIFORM TŘINEC - HBC MALENOVICE 2:7 (2:3,0:4), střely 7:25

Třinec zvyšuje kvalitu své hry zápas od zápasu a dal to najevo i proti Malenovicím, když ještě pár minut před poločasem vedl 2:1. Závěr první části a i zbytku zápasu patřil již domácím. Během dvou minut Čamlíci otočili na 3:2 ve svůj prospěch. Další čtyři góly přidali ve druhé půlce a třetí výhra ve třetím utkání byla na světě.

HBC MALENOVICE - HBK MEDOKÝŠ MARTIN 4:5 (3:2,1:2), střely 10:21

Poslední soupeřem byl favorit Medokýš Martin. Malenovičtí měli sebevědomí na rozdávání a na hřišti to patřičně dokazovali, když vyhráli úvodní část 3:2. Ve druhé navýšili své vedení dokonce na 4:2 a už se možná viděli jako vítězové turnaje. Jenže v každém sportu se musí pro vítězství dřít až do závěrečného hvizdu. Martin zařadil nejvyšší převodový stupeň a v posledních 40 vteřinách, konkrétně v časech 19:20 a 19:39 dokázal vyrovnat. V nájezdech byli hosté úspěšnější a tím si zajistili i celkové vítězství na malenovickém klání.

"I když poslední zápas s Martinem nám utekl pod rukama, tak to byl hodně vydařený turnaj. Věřím, že máme ještě určité rezervy, na kterých musíme zapracovat na tréninku. Do dalších turnajů chci zapojit nějaké nové tváře. A jsem rád, že obrana začala pracovat, jak se od nich čeká. Do Třince vyrazíme s pokorou, ale hlavou nahoře" uvedl trenér Jan Brázdil.