HBC Malenovice

Hokejbalový klub

DOROST VYHRÁL V BRNĚ 2:0

20.11.2019

Dorostence Malenovic čekal na den boje za svobodu a demokracii zápas v Brně, a byl to v podstatě taky takový boj. Domácí nažhavení dobrými výsledky chtěli Malenovice konečně porazit.

Hostům vyšel vstup do zápasu, když hned po minutě dostali možnost přesilové hry. Kombinace vedla pouze k velké šanci Davida Hinka a už už se zdálo, že Buldoci oslabení přežijí. Jenže při vyvážení míčku je zastavil Kalivoda, obešel tři hráče a zkušeně zavěsil do levé šibenice - 0:1. Čamlíci se tlačili do dalších šancí, ale začali je brzdit fauly, v první třetině se na hanbu poroučel Bureš, po něm Dlapa a hosté museli řešit dvě oslabení, a práci tak měl i Chovančík.

Do druhé třetiny vstoupili do hry i domácí a začali přehrávat soupeře. Chovančík se tentokrát musel hodně obracet a situaci vyřešil až Kovařík oddechovým časem 5 minut před koncem druhé třetiny. Po timeoutu se do šance dostal kanonýr Heralt, ale Štastný střelu kryl.

Před třetí periodou drželi Čamlíci fotbalové skóre 0:1 a zápas byl, tak stále otevřený.

Úvodní šance na obou stranách zůstaly nevyužity. Následně přišla obrovská a největší šance Brna když Heide střílel, trefil hůl Zemena a míček už padal do malenovické branky, ale Chovančík ho dokázal vyrazit hlavou a zachránit tak stav 0:1. Po chvíli se ukázalo, jak je důležité míti "Jazyka". Ten zachytil další rozehrávku Brna, obehrál dva soupeře a nahrál mezi kruhy Mišurcovi a spící kanonýr si tak bezmála po dvou měsících připomněl jaké to je dát gól - 0:2. Do konce zápasu se už nic významného nestalo. Malenovice závěr zkušeně dohrály v útočném pásmu soupeře a došli si, tak pro další tři body.

Adam Kovařík: "Zápas jsme si museli opravdu odbojovat, ale hra nebyla úplně optimální. Zakončení nám absolutně nešlo, přechod do útoku to byl taky komplikovaný porod. Na jednu špatnou pasáž to aspoň v obraně šlapalo, takže pro Ondru další vychytaná a zasloužená nula. Dost vyloučených, špatně nemůžeme hrát když furt sedíme na trestné. Mates dojde z trestné a za šestnáct vteřin tam jde zas a oba fauly v útočném pásmu to je prostě špatně. Snad se to už příště nebude opakovat. Ale jinak jsem za tři body rád, zápas to úplně lehký nebyl."

HBK BULLDOGS BRNO - HBC MALENOVICE 0:2

Branky a nahrávky HBC Malenovice: Kalivoda, Mišurec (Kalivoda).

Sestava HBC Malenovice: Chovančík - Kalivoda, Dlapa, Mikl, Dudík - Mozga, Cunda, Heralt, Mišurec, Hink M., Hink D., Bureš, Kvapil, Lánik.