HBC Malenovice

Hokejbalový klub

BÉČKO PORAZILO V BRNĚ CÉČKO BULDOKŮ

26.11.2019

K utkání posledních dvou celků 2. ligy odcestovalo béčko Malenovic do Brna změřit síly s céčkem Buldoků. Pouze dvě lajny, ve kterých nastoupili čtyři dorostenci, chtěly odčinit sobotní debakl s Flyers.

V první třetině byla hra vyrovnaná, úvodní minuty patřily hostím. První šancí měl Kovařík, ale z vrcholu kruhu trefil pouze rameno Bláhy. Další šanci měl dorostenecký kapitán Kalivoda, který tváří v tvář Bláhovi neuspěl, když ho domácí strážce svatyně nachytal při kličce vystrčenou holí. Do samostatného nájezdu poslal Brázdil dorosteneckého snajpra Heralta, ale ten také neuspěl. Územní převahu v první části měli hosté, pokusy domácích kryl Opavský, a tak zůstalo skóre bezbrankové 0:0.

Druhá třetina začala lépe vycházet domácím. Při jednom z výpadů ofenzivních beků Brázdila a Svobody se ocitl Závodský v úniku a vstřelil úvodní gól - 1:0. Malenovice se dostali do problémů, vyřešit je mohl Lečbych, kterého poslal do úniku Rychlík, ale Bláha stále odmítal pustit gól.

Do třetí periody vstupovala rezerva Čamlíků s cílem zápas zvrátit ve svůj prospěch. Cestu jak na to ukázal Kalivoda s Miklem. Prvně jmenovaný přihrál a František Mikl přesně zakončil - 1:1. Zakrátko však mohlo Brno znovu vést, když Opavského black out nepotrestal Kimmel. Po změně stran však Brno do vedení skutečně šlo. Barák obkroužil branku a zasunul pod beton Opavského - 2:1. Hosté vrhli všechny síly do útoku a povedlo se vyrovnat - Brázdil zachytil na modré vyhození brňanů, Rychlík centroval před branku a Heralt ze vzduchu srovnal na 2:2. Krátce na to udělalo Brno technický prohřešek a muselo pykat dvěma minutami. Přesilovku se podařilo hostům využít - David Hink posunul na Kalivodu, ten dal střílejícímu Svobodovi, před brankovištěm Kovařík absolutně zaclonil Bláhovi výhled a hosté šli poprvé v zápase do vedení - 2:3. Buldoci začali horečně útočit. Minutu před koncem šli do přesilovky, navíc odvolali brankáře, ale risk skončil pro domácí krachem a Svoboda přes celé hřiště ukončil zápas - 2:4.

Malenovická rezerva tak konečně vyhrála za plné body a po krásném obratu v Brně zaslouženě vyhrála.

BULLDOGS BRNO C - HBC MALENOVICE B 2:4 (0:0,1:0,1:4)

Branky a nahrávky HBC Malenovice: 36. Mikl F. (Kalivoda, Hink D.), 41. Heralt (Rychlík, Brázdil Jiří), 42. Svoboda (Kalivoda, Hink D.), 45. Svoboda (Brázdil Jiří, Kovařík).

Sestava HBC Malenovice: Opavský - Brázdil Jiří, Svoboda, Mikl F., Kovařík - Rychlík, Lečbych, Heralt - Kalivoda, Hink M., Hink D.