HBC Malenovice

Hokejbalový klub

STARŠÍ ŽÁCI ZAKONČILI PODZIM PROHRAMI

26.11.2019

V sobotu pokračovala posledním podzimním dvoukolem moravská skupina Ligy starších žáků. Malenovice přivítaly jihomoravský HBK Kyjov a posledním vítězství pomýšlely na zisk dalších bodů.

 Domácí nastoupili se Zámečníkem v bráně a ten si do zápasu přinesl dobrou formu. Začátek patřil malenovickým a byli to oni, kteří jako první skórovali. Už ve druhé minutě po přihrávce Vlasti Mozgy a Brázdila skóroval Vidlář. Utkání bylo podle očekávání vyrovnané. Čamlíci se sice ke střelbě nedostávali tak často jako hosté, kteří byli aktivnější s cílem vyrovnat. Oba gólmani útokům soupeřů odolávali. Změna skóre přišla až ve 34. minutě, kdy se Kyjovu podařilo srovnat. To hosty nabudilo a necelé čtyři minuty před koncem se dvěma rychlými góly dostali do dvoubrankového vedení. Malenovice ještě zkoušeli hru bez golmana v šesti, ale už se nic nezměnilo.

HBC MALENOVICE - HBK KYJOV 1:3 (1:0,0:0,0:3)

Branka a nahrávky HBC Malenovice: 2. Vidlář (Brázdil, Mozga V.)
Střely na bránu: 17:36

 Odveta byl opět vyrovnaná, ale Čamlíci chtěli napravit ztrátu z prvního zápasu a tak se vrhli vehementně do útoku. Ovšem nedali a soupeř v 8. minutě trestal - 0:1. Domácím se ale nedařilo dostávat na dostřel gólmanovi Kyjova. Ve druhé třetině vystřelili pouze čtyřikrát a ani jedna střela se neujala. Třetí třetina byla jako přes kopírák s tou z prvního duelu. Kyjov opět dvěma slepenými góly odskočil na 3:0 a tento stav je uklidnil. Možná až moc, protože se Malenovice vzchopili a ve 39. minutě snížili zásluhou Žemly. Diváci hnali domácí hodně do útoku a necelé dvě minuty před koncem se Vidlářovi povedlo snížit na rozdíl jediného  gólu. Minutu před koncem zkusili powerplay a ač byli téměř celý čas v útočném pásmu, vyrovnat se jim nepovedlo.

HBC MALENOVICE- HBC Kyjov 2:3 (0:1,0:0,2:2)

Branky a nahrávky HBC Malenovice: 39. Žemla (Vidlář, Brázdil), 44. Vidlář (Žemla, Hasíková)
Střely na bránu: 17:30

Trenér Jan Brázdil: "Čekal jsem velmi vyrovnané utkání, což se potvrdilo jen opticky.  Začátek nám vyšel, ale po té byli hosté aktivnější. Těžce jsme se prosazovali do šancí. Soupeřovy šance kryl Matěj Zámečník, ale v závěru čisté konto neudržel. Druhý zápas jsme chtěli v úvodu taky urvat, ale to se nepodařilo a Kyjov šel do vedení, které pak navýšil. My jsme snížili, ale ani powerplay k vyrovnání nevedlo. Teď nás čeká zimní pauza, tak musíme zamakat na zlepšení. Pod stromečkem formu nenajdeme."

 Sestava HBC Malenovice: Zámečník - Mozga Jakub, Olšina, Gajdošíková, Řehánek, Šrajer Vojta - Brázdil, Vidlář, Mozga Vlasťa - Hasíková, Minarčíková, Lebánek - Opavská, Bár, Žemla.