HBC Malenovice

Hokejbalový klub

PODZIM ZAVRŠILO BÉČKO VÍTĚZSTVÍM

26.11.2019

Uplynulou neděli zvítězili hráči B-týmu HBC Malenovice po obratu v posledních minutách na hřišti HBK Bulldogs Brno C 4:2. V sobotu je v posledním podzimním utkání čekal v Lopik aréně v odvetě stejný soupeř.

 Malenovický asfalt seděl od prvního buly více  domácím borcům. Úvodní třetina se hrála převážně v obranném pásmu Brna a ani občasné výpady nebyly pro Polišenského příliš nebezpečné. Na první branku se čekalo až do 10. minuty a radovali se z ní domácí. Po přihrávce Vingárka střílel David Hink a všudypřítomný Huťka pod soupeřovým gólmanem dorazil. Za tři minuty bylo 2:0, když Huťka vybojoval na Davida Hinka a ten poslal na zlatém podnose před prázdnou bránu Kovaříkovi, který se nemohl minout. O další minutu později se skóre měnilo potřetí. Rychlík obral rozehrávajícího soupeře, našel před bránou Buldoků zapomenutého Brázdila a ten zvýšil na tříbrankový rozdíl. Uspokojení Čamlíci nechali před úvodní sirénou vyniknout ještě vlastního gólmana a to bylo z prvního dějství vše.

 Ve druhé části zkoušeli hosté více vystrkovat růžky, ale také o poznání lépe bránili. Deset minut se bojovalo o přechod modré čáry, šancí ubylo. Za to závěrečná pětiminutovka prostřední třetiny byla zajímavá. Po vyhraném buly Huťky v útočném pásmu posunul David Hink na Vingárka, který od modré nahodil a míček skončil až v síti. Pak měli šance domácí i hosté. Největší po chybě malenovické obrany se před prázdnou bránou zjevili hned tři Buldoci, ale Polišenský s Lečbychem zázračně zachránili na brankové čáře.

 Do závěrečné části nastoupili domácí bez hrajícího kouče Kovaříka. Buldoci pokračovali v boji o každou šanci a občas nechali nějaké to okno ve vlastní obraně. Ve čtvrté minutě putoval míček od bratranců Hinkových na střelce Huťku - 5:0. Domácí šli pak dvakrát do oslabení za zdržování hry. Ve druhém oslabení se domácí dostali do protiútoku, ale místo zakončení šla nepochopitelně přihrávka do obranného pásma, kde se jí zmocnili hráči Brna a přečíslení dokázali využít. Další šance na obou stranách už zůstaly nevyužity a béčko Malenovic tak podruhé během týdne porazilo céčko Brna.

 Branky a nahrávky HBC Malenovice: 10. Huťka (Hink D., Vingárek), 13. Kovařík (Hink D., Huťka), 14. Brázdil J. (Rychlík), 25. Vingárek (Hink D., Huťka), 34. Huťka (Hink D., Hink M.).

 Sestava HBC Malenovice: Polišenský - Brázdil Jiří, Lečbych, Mramorensky, Vingárek, Kovařík - Rychlík, Eibensteiner, Mikl F. - Huťka, Hink M., Hink D.