HBC Malenovice

Hokejbalový klub

DOROSTENCI OTOČILI ZÁPAS V KYJOVĚ

26.11.2019

Na další "derby" v řadě vyrážel dorost Malenovic. Tentokrát k nejbližšímu soupeři do Kyjova, který si připravil pro domácí fungl nový stadiónek.

 Hosté jakoby se nového hřiště zalekli a na vzdory tomu, že byli jasným favoritem utkání pustili Kyjov do vedení už na konci třetí minuty. Randis nahrával před branku, kde si míček srazil do vlastní branky Dudík - 1:0. Domácí potvrzovali skvělý vstup do utkání a za 76 vteřin přidali další branku. Procházková vyřešila situaci 2 na 1 přihrávkou na Ištokovou a ta překonala Chovančíka podruhé - 2:0. Hosté na sebe jen koukali, jakoby nevěděli co se vlastně děje. Naštěstí hned za 8 vteřin Čamlíci zjistili, že zápas už začal. Po střele Michala Hinka dorážel jeho bratranec David a hosté se okamžitě vrátili do hry - 2:1. Malenovice absolutně zavřely Kyjov do obrané třetiny a Studénka musel čelit jedné střele za druhou. Držel se ale jen do dvanácté minuty, kdy se po další nahrávce Michal Hinka dostal ke slovu Kalivoda a bekhandem mířil přesně do pravé šibenice - 2:2. Už už se zdálo, že Studénka udrží do třetiny remízu, ale dvacátáčtvrtá střela Malenovic v první třetině se stala tou vítěznou a byla opět bekhandem. Tentokrát z hole střelce Heralta, jenž prakticky z brankové čáry trefil přesně levý vikýř a obrat byl dokonán už v první třetině - 2:3.

 Ve druhé třetině se hra uklidnila. Malenovice zapojily komplet všechny hráče, které měly v zápise. Stále přehrávaly Kyjov, ale ten taky hrozil. Chovančík se pomalu začal v brance spíše nudit a málem ho na švestkách nachytal Jankůj, ale hostující jistota v brance se překvapit nenechala. Na konci druhé třetiny měl další šanci Heralt, ale mířil pouze do tyče.

 Třetí třetina byla z hlediska Kyjova střelecky nejúspěšnější, když na Chovančíka vyslali celkem šest pokusů, ale žádný k brance nevedl. Navíc ve vlastním oslabení vypíchl míček Heralt a uklidnil opakovanou střelou hosty - 2:4. Kyjov sáhl ke dlouhé powerplay, ale ta se celou dobu nesla v pokusech Tomáše Kalivody trefit prázdnou branku. Když se mu to celkem sedmkrát nepovedlo přes celé hřiště, rozhodl se míček rozehrát, a tím pádem mohl hattrick završit Heralt, ktérému nahrával Michal Hink. Nejpečlivější defenzivní útočník malenovického dorostu si zapsal čtvrtý bod v zápase. Malenovice přetlačily Kyjov a zapsali další důležité body v cestě do vytouženého play off.

Adam Kovařík: "No ten záčátek raději nebudu komentovat, ale ta vzpruha byla nakonec možná i hezká. Zapojili jsme všechy hráče - i ty, co toho tolik neodehrají - jejich výkon mě potěšil. Zápas to asi na pohled úplně krásný nebyl, ale Kyjov dokázal, že se po generační obměně stále zlepšuje, hodně nám zatopil a ukázal, že musíme počítat s každým soupeřem. Moc se mi líbí jak je letos soutěž vyrovnaná. Musíme zodpovědně brát každý zápas. Když se nám povede vyhrát v Přelouči, taky si myslím, že můžeme podzim označit za relativně úspěšný."

HBK KYJOV - HBC MALENOVICE 2:5 

Branky a nahrávky HBC Malenovice: Hink D.(Hink M., Kalivoda), Kalivoda (Hink M.), Heralt (Hink M., Kalivoda), Heralt, Heralt (Hink M.).

 Sestava HBC Malenovice: Chovančík - Kalivoda, Dlapa, Mikl, Dudík - Heralt, Hasíková, Mozga - Hink D, Hink M, Mišurec - Kvapil, Lánik, Bureš.