HBC Malenovice

Hokejbalový klub

MALENOVICKÉ ÁČKO PŘEJELO LITICE

10.12.2019

Poslední podzimní domácí utkání v Lopik aréně v sobotu sehrály HBC Malenovice a HBC Plzeň-Litice. Poslední dva týmy 1. ligy čekal souboj o "černého Petra".

Domácí se do soupeře obuli od prvních minut. Do útočného pásma pronikali rychlými přihrávkami, ovšem ohrozit soupeřova brankáře se příliš nedařilo. Když už se dostali do střelecké pozice, míček končil mimo branku nebo na holích obránců. Plzeňští se dostávali do šancí zřídka převážně díky rychlým brejkům, ale Zálešáka nepřekvapili. Po patnácti minutách se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

 

Prostřední část byla vyrovnanější. Litice zaměstnávaly domácího gólmana střelami z dálky a ten proti slunci často zasahoval v poslední chvíli. Malenovice stále útočily a prosadily se v 19. minutě zásluhou Ševčíka, který zpoza branky zasunul míček k levé tyči - 1:0. O pět minut později zvýšil Mahdal. V té chvíli byli domácí na koni, ale další velkou šanci nevyužili a soupeř z prvního protiútoku korigoval. Že se hraje až do sirény potvrdil Nohál. Dvě vteřiny před koncem třetiny zvýšil na 3:1 a tento gól Čamlíky uklidnil.

V poslední třetině museli hosté otevřít hru, a to hrálo Malenovicím do karet. Hráči v bílozelených dresech se začali prosazovat i střelecky. Ve 34. minutě to byl Šimíček, o minutu později Hruboš, který tři minuty před koncem přidal šestý gól. Poslední gól přidal Ševčík naprosto identickým způsobem jako skóre otevřel. 

Malenovicím se střelecky dařilo a odpoutaly se ode dna tabulky na úkor Litic. Jak ovšem bude vypadat konečná tabulka po podzimu uvidíme až po nedělních zápasech. 

HBC MALENOVICE - HBC PLZEŇ-LITICE 7:1 (0:0,3:1,4:0)

Branky a nahrávky HBC Malenovice: 19. Ševčík (Huťka), 24. Mahdal (Havlík), 30. Nohál (Kalivoda, Mahdal), 34. Šimíček (Ševčík, Havlík), 35. Hruboš (Mahdal, Zálešák), 42. Hruboš (Mahdal), 45. Ševčík (Šimíček, Havlík).

Sestava HBC Malenovice: Zálešák - Novák, Kalivoda, Machálek, Mikl F., Langer, Vingárek - Ševčík, Havlík, Šimíček - Mahdal, Hruboš, Nohál - Brázdil Jan, Eibensteiner, Huťka.