HBC Malenovice

Hokejbalový klub

DOROST ZAVRŠIL PODZIM DALŠÍ VÝHROU

10.12.2019

Druhý tým extraligy dorostu vyrážel na zápas s poslední Přeloučí. Po dohodě s trenéry se posledního podzimního klání nezúčastnil kapitán Tomáš Kalivoda, jenž hrál s A-týmem 1.ligu v nedalekém Svítkově. 

Začátek patři hostům a první branku vstřelil Kvapil, když trefil přesně pravý horní roh Čárovy branky. Krátce na to však posílená Přelouč poprvé v sezóně skórovala. Hosté pak vědomi si situace zabrali a během dvou a půl minuty si vypracovali tříbrankový náskok. První se trefil Mozga tečující bombu Davida Hinka. Na tři ku jedné zvyšoval sám David Hink a čtvrtý gól přidal opět Mozga, který zakončil pohlednou akci Cundy s Heraltem. Vše v první třetině to však nebylo a laksnost v obraně Malenovic využil Dostál - 2:4. 

Malenovice se v kabině uklidnily a přidali ve druhé třetině další dvě branky. Jako první trefoval horní roh Čárovi svatyně Bureš a zapsal čtvrtý gól v sezóně. Šestou branku Čamlíků a svou první hokejbalovou vstřelil Patrik Čech a bylo 2:6. 

Zdálo se, že zápas je rozhodnutý, ale Čára čaroval a branky na účtu hostí nepřibývaly. Najednou z ničeho nic si ve zmatku před vlastní brankou chtěl sklepnout míček David Hink a na neštěstí ho sklepl přesně mezi Chovančíkovy betony a Přelouč se vrátila do hry. Krátce na to se po podivných faulech poroučeli Dudík a nový kapitán Michal Hink a domácí snížili na rozdíl dvou branek, zkušený tým z Malenovic si však už povinné body vzít nenechal, zakončil tak podzim výhrou a přezimuje na druhém místě tabulky.

Komentář Adama Kovaříka: "No dnes jsme utrpěli vítězství. Bylo to kostrbaté, ale vyhráli jsme, máme tři body a o víc tu nešlo. Zimujeme na druhém fleku, sice to zkresluje počet zápasů a soupeři se kterými jsme hráli, ale znamená to, že máme sezónu ve svých rukou a teď s tím můžeme pracovat, tak uvidíme. Cíl pro jaro je pořád stejný, tak jako tomu bylo na podzim - jít zápas od zápasu s cílem každý vyhrát, žádný jiný cíl nemáme."

HC JESTŘÁBI PŘELOUČ - HBC MALENOVICE 4:6 (2:4,0:2,2:0)

Branky a nahrávky HBC Malenovice: Kvapil (Hink D., Bureš), Mozga (Hink D., Dlapa), Hink D., Mozga (Heralt, Cunda), Bureš (Hink D.), Čech (Hink M.).

Sestava HBC Malenovice: Chovančík - Dlapa, Dudík, Čech, Mozga, Heralt, Cunda, Mišurec, Hink M., Hink D., Kvapil, Láník, Bureš.