HBC Malenovice

Hokejbalový klub

SE SUCHDOLEM JAKO NA HOUPAČCE

4.3.2020

První jarní duel sehráli malenovičtí hokejbalisté proti průběžně třetímu týmu tabulky Suchdolu nad Lužnicí. Jednoduše, až téměř strojově hrající soupeř předváděl moderní a rychlý hokejbal, domácí bojovali a díky této kombinaci byl zápas napínavý od začátku až do závěrečné sirény.

 První třetina byla spíše zahřívací a oba týmy se oťukávaly. Až ve 12. minutě, kdy šli do vedení hosté z hole Blafky se začal hrát hokejbal se vším všudy. Domácí nešťastný gól neskolil a hned za dvě minuty srovnal kanonýr Hruboš. Hra se přelévala ze strany na stranu a u mantinelů bylo mnoho tvrdých, ale férových soubojů.

 Skóre se měnilo až ve druhé části, do které lépe vstoupili opět hokejbalisté z jihu Čech. Nejprve se v 17. minutě prosadil Smutný po přihrávce Kaláta. Hra pokračovala ve velkém tempu a obě družiny mohly děkovat svým brankářům. 10 minut po vedoucím gólu Suchdola srovnali domácí zásluhou přesné trefy kapitána Skyby. Vzápětí však chybovali a nechali si ihned na to vstřelit třetí branku. Hosté ve své aktivitě nelenili a o tři minuty později ještě navýšili vedení o dvě branky. Po prostřední třetině svítil na tabuli výsledek 2:4.

 Po přestávce nastupovali Čamlíci jen se dvěma lajnami, zformovanými z do té doby nejlépe hrajících mužů a zaveleli k obratu. Ve 31. minutě snižoval Nohal po souhře se Ševčíkem a Hrubošem. Po 5 minutách se do listiny střelců podruhé zapsal Hruboš, který ve 38. minutě završil svůj hattrick a Malenovice rázem vedly 5:4. Kdo čekal, že si domácí výsledek pohlídají a dokráčí si pro 3 body, byl zklamán. Naprosto lacině a naivně vypustili nadcházející minutu, v níž během půlminuty dvakrát inkasovali. To, co se malenovickým nepodařilo, zvládli Jihočeši na výbornou. Domácí v závěru zkusili powerplay, ale ani to k bodům nevedlo.

HBC MALENOVICE - SK SUCHDOL NAD LUŽNICÍ 5:6 (1:1,1:3,3:2)

Branky a nahrávky: 12. Blafka - 0:1; 14. Hruboš (Kalivoda, Nohal) - 1:1; 17. Smutný (Kalát) PP - 1:2; 25. Skyba (Havlík, Šimíček) PP - 2:2; 26. Dlugoš (Blafka) SH - 2:3; 29. Blafka (Hadač) - 2:4; 31. Nohal (Ševčík, Hruboš) - 3:4; 36. Hruboš (Nohal, Skyba) - 4:4; 38. Hruboš (Havlík, Nohal) - 5:4; 39. Bednář (Sup) PP - 5:5; 39. Škarda (Blafka, Císař) - 5:6.

Sestava HBC Malenovice: Terna (Opavský) - Novák, Kalivoda, Březík, Věchet, Machálek, Vingárek, Mikl F. - Hladký, Šimíček, Skyba - Ševčík, Hruboš, Nohal - Hofrichter, Havlík, Huťka - Eibensteiner, Brázdil Jan.

Komentář hráče zápasu Adama Hruboše: "Domácí zápasy zkrátka musíme vyhrávat. Teď už nemáme na chyby prostor, už to totiž zní jako výmluvy. Bez váhání bych vyměnil všechny mé body za ty týmové, jelikož to je mnohem důležitější než si honit ego."