HBC Malenovice

Hokejbalový klub

DOMÁCÍ VÍKEND ČAMLÍKŮM VŮBEC NEVYŠEL

5.3.2020

V neděli dorazila do Lopik arény jihlavská družina a domácí se museli hodně činit, aby se po prohře od Suchdola pokusili získat body. Ze sobotní sestavy chyběli Skyba a Hruboš, kteří hráli extraligu za Karvinou v Dobřanech, navíc hrál Mahdal.


 Tým z Vysočiny od prvních vteřin spoléhal na zajištěnou obranu, na brejky a hlavně na údérne extraligové duo Střecha - Danko. A právě prvně jmenovaný využil ve 3. minutě přečíslení dva na jednoho k vedoucímu gólu hostí. Domácí ale na vyrovnání nečekali dlouho. O dvě minuty později po akci aktivního Jana Brázdila doklepl Eibensteiner míček do sítě a bylo 1:1. Ve zbytku úvodní části útočné snahy obou týmů už žádnou změnu skóre nepřinesly.

 Na začátku druhé třetiny se Jihlava šťastně ujala vedení, když se trefila posila z pražského Kertu Danko. Po této brance celek z Vysočiny se ještě víc zatlačil do defenzívy, dobře vykrýval prostory před svým brankovištěm a malenovickým dovolil pouze střely z dálky, které bez problémů kryl Humlíček.

 Ve třetí třetině Čamlíci zvýšili tlak, soupeře přestříleli, ale díky špatné koncovce, důrazu a někdy i chybějícímu štěstí soupeř tlak přežil. V závěru zápas měli domácí výhodu přesilovky, navíc odvolali brankáře, ale místo kýženého vyrovnání vstřelili jihlavští třetí góle do prázdné brány a rozhodli o svém vítězství.

 Malenovice tak na úvod jarní části nezískali ze dvou domácích duelů žádný bod. Sice prozatím uhájili 8. příčku, zajišťující play off, ale díky nejvyššímu počtu odehraných zápasů dávají naději všem soupeřům pod nimi. Uvidíme, jak se poperou s Jestřáby v Přelouči.

HBC Malenovice - SK Jihlava 1:3 (1:1,0:1,0:1)

Branky a nahrávky: 3. Střecha (Danko, Růžička) - 0:1; 5. Eibensteiner (Brázdil Jan, Havlík) - 1:1; 16. Danko (Růžička, Střecha) - 1:2; 45. Fejt (Harasim, Polcar) EN/SH - 1:3.

Sestava HBC Malenovice: Terna (Opavský) - Novák, Březík, Věchet, Machálek, Vingárek, Mikl F. - Hladký, Šimíček, Nohal - Ševčík, Hofrichter, Mahdal - Eibensteiner, Havlík, Brázdil Jan - Huťka. 

Komentář k zápasu: Erik Eibensteiner: "V zápase s Jihlavou jsme si chtěli napravit bodovou ztrátu ze sobotního zápasu se Suchdolem. Po vyrovnání na 1:1 jsem věřil, že zápas otočíme a dotáhneme k vítězství, ale nepodařilo se nám uhlídat  klíčové duo Střecha - Danko, což se nám vymstilo a tito dva hráči rozhodli utkání v náš neprospěch. Řekl bych, že jsme byli lepším týmem, ale nedokázali jsme proměnit šance."