HBC Malenovice

Hokejbalový klub

JAK ZAČAL JARNÍ ČÁST DOROST?

1.3.2020

Dorost Malenovic čekal vstup do jara pěkně zostra - na úvod přijížděl do Lopik arény jeden ze tří přemožitelů Čamlíků z podzimní části, pražská Hostivař.

 Úvod sliboval vyrovnané utkání, a bylo tomu tak. Mírně tvořivější hosté si vytvořili úvodní šanci, při které se neprosadil Šťastný. Na druhé straně kontroval Heralt s Cundou, jenže Keprt  v brance pražanů už v úvodu ukázal, že nikomu nedá nic zadarmo. V polovině první třetiny si domácí špatně rozebrali hráče a Ferfecki nehlídaný na brankovišti dal první gól klání. Pak na druhé straně David Hink obkroužil branku, ale mířil vysoko nad. V závěru první periody se na hanbu v krátkém sledu poroučel i Kalivoda, David Hink a Dudík a Hostivař měla před sebou komfortní přesilovku pět na tři. Trio Michal Hink, Mikl a Heralt přežili oslabení ve třech bez výdechu do přestávky.

 Po pauze se Čamlíci postupně vraceli z trestné lavice na hřiště přišel zřejmě jeden z kritických bodů celého zápasu. Bratranci Hinkovi dostali míček na Mišurce, který na třikrát nedokázal Keprta překonat a záhy přišel druhý hřebíček do bílo-zelené rakve. Petrášek zaparkoval na brankovišti, Malysz jenom nahazoval a procedil míček skrz všechny účastníky až do branky. Zlomový moment číslo dvě přišel když další velkou šanci neproměnil Michal Hink a hned po něm dorážející Cunda. Hostivař vedení 2:0 do druhé pauzy udržela a měla před třetí částí komfortní náskok.

 Malenovičtí vrhli všechno do útoku a v polovině třetí třetiny dostali soupeře pod tlak, ale Keprt se společně s celou Hostivaří zatáhli kolem branky a jenom vyráželi na brejky. Pak Dudík zariskoval, míček zachytil mezi kruhy Hnyk a ránou nad pravý Chovančíkův chránič ukončil zápas. Kovařík však známý svým odvoláváním brankáře stáhl Chovančíka hned po buly na střídačku. V šesti měli Čamlíci přes dvě minuty tlak, ale 49 vteřin před koncem poslal Štastný míček Greplovi a ten uzavřel i skóre na konečných 0:4.

HBC MALENOVICE - HBC HOSTIVAŘ 0:4 (0:1,0:1,0:2)

Sestava HBC Malenovice: Chovančík - Kalivoda, Dlapa, Mikl, Dudík - Heralt, Cunda, Mozga - Mišurec, M. Hink, D. Hink - Hasíková, Kvapil, Bureš.

 

Komentář k zápasu: Adam Kovařík, trenér dorostu: "Ono se to nehodnotí úplně lehce, po zápase jsem slyšel jenom samou kritiku snad na všechno možné. Pravdou je, že jsme proti sobě měli velice dobře připraveného soupeře, který zápas odehrál takticky perfektně. Nám se nedařily takové ty malé věci, střed hřiště jsme strašně jednoduše ztráceli, báli jsme se. Nemůžu říct, že jsme nebojovali, ale chyběl nám klid. Pak ubráníte dlouhé oslabení ve třech a nedáte gól z brankoviště a pak dostanete laciný gól. Nedá se nic dělat, stále víme na co hrajeme, takže pořád ještě je to o nás."