HBC Malenovice

Hokejbalový klub

TAKÉ MALENOVICKÉ BÉČKO VSTOUPILO DO JARNÍ ČÁSTI

7.3.2020

 Také jihomoravská skupina 2. ligy započala jarní část. Malenovické "béčko" čekal soupeř, kterého v první polovině soutěže dvakrát porazil. V sobotu dorazili do Lopik arény Buldoci Brno "C" a čekalo se opět vítězství domácích barev.

 

 V sestavě Malenovic se objevila hned čtveřice borců z A-týmu, a to se projevilo hned ve 2. minutě, kdy se hned tři postarali o úvodní branku zápasu. Po ose Vingárek, Šimíček, zakončoval Nohal. Tlak domácích trval, nejvíce šancí si tvořilo právě duo 3. lajny Šimíček - Nohal, ale také při neproměněných šancích se dostávali soupeři do nebezpečných brejků a dokonce dva dokázali proměnit. Vedení dlouho neudrželi, v 11. minutě vyrovnal Šimíček a uzavřel skóre úvodní třetiny.

 

 Do prostřední části se prohodila v nasazování 1. a 3. lajna a Čamlíci rozjeli gólostroj. 18. minuta - Svoboda si naběhl na přihrávku Eibensteinera - 3:2. Po minutě se protočily všechny řady a Mramorensky dorazil pokus Svobody. Za dalších 22 vteřin rozehrál gólman Opavský na Vingárka, ten poslal Nohalovi, který zvýšil na 5:2. Do sirény upravil na 6:2 ještě po přihrávce Mramorenskyho Brázdil a o vítězi téměř nebylo pochyb.

 

 Ve třetí třetině domácí mírně polevili a Buldoci snížili. Zajímavá situace nastala ve 37. minutě, kdy Malenovice v oslabení tří proti pěti dokázali vstřelit branku. Šimíčovi nezabránili ani tři brňané v přihrávce zcela volnému Eibensteinerovi, který ač s problémy překonal posedmé Bláhu v bráně hostí. Pak využil přesilovku svým třetím zásahem Nohal a 9. gól přidala i druhá formace zásluhou Rychlíka. Desátého gólu se však už bílozelení nedočkali a naopak Brno upravilo na konečných 9:4 pro Čamlíky.

 

HBC MALENOVICE "B" - HBK BULLDOGS BRNO "C" 9:4 (2:2,4:0,3:2)

 

Branky a nahrávky HBC Malenovice: 2. Nohal (Šimíček, Vingárek), 11. Šimíček, 18. Svoboda (Eibensteiner), 19. Mramorensky (Svoboda, Eibensteiner), 20. Nohal (Vingárek, Opavský), 27. Brázdil Jiří (Mramorensky, Heralt), 37. Eibensteiner (Šimíček) SH, 39. Nohal (Kalivoda, Vingárek) PP, 41. Rychlík (Machálek, Kalivoda).

 

Sestava HBC Malenovice: Opavský (Polišenský) - Brázdil Jiří, Svoboda, Kovařík, Rychlík, Vingárek, Dudík - Mramorensky, Eibensteiner, Heralt - Kalivoda, Machálek, Huťka - Šimíček, Lečbych, Nohal.

 

Komentář k zápasu: tříbodový obránce Radek Vingárek: "Od začátku jsme věděli že zápas budeme kontrolovat,  čemuž bohužel odpovídalo i tempo hry. S výsledkem po první třetině 2:2 jsme nebyli vůbec spokojeni. Do druhé třetiny jsme nastoupili s tím že chceme hrát naplno a tlačit se do brány, díky tomu jsme soupeři odskočili o více branek a zbytek zápasu už byl pouze formalitou."