HBC Malenovice

Hokejbalový klub

MUŽI UKAZUJÍ SVOJÍ SÍLU! PŘELOUČ PŘEJELI 6:2

8.3.2020

K důležitému zápasu o postup do play-off vyrazili Malenovice na půdu deváté Přelouče. I v hodně okleštěné sestavě přivezly cené body. 

 Chyběli Terna, Skyba, Věchet, Hladký, Mahdal a Hofrichter ale hra od začátku nasvědčovala tomu, že kluci ze Zlína přijeli vyhrát i bez kompletního týmu, protože už v 38. sekundě otevřel skóre Nohal. Úvodní část byla plná vyloučení na obou stranách. V polovině třetiny přidal druhý gól po samostatném úniku ve vlastním oslabení Havlík a hosté byli na koni. Když byli v krátkém sledu vyloučeni dva domácí hráči, Čamlíci nabídnutou šanci využili. Po přihrávkách Vingárka a Hruboše zakončoval Březík. Jestřábům se do první sirény podařilo snížit povedenou střelou také ve vlastním oslabení.

 Ve druhé třetině se domácí snažili výsledek korigovat, zelenobílí jim navíc nabídli tři přesilovky, ale skóre se neměnilo hlavně zásluhou brankáře Zálešáka, který byl jednoznačně nejlepším hráčem hostů. Přelouč se sice dočkala ve 25. minutě snížení, ale definitivní zlom zápasu nastal o necelé 3 minuty později, kdy bylo opět o dva góly zásluhou Hruboše.

 Třetí třetinu si už Malenovice hlídali, dobře bránili a Přelouči se nedařilo dostávat se do šancí. Naopak to byl hostující tým, který v nervózním a místy zbytečně vypjatém závěru přidal ještě dva zásahy z hole Nohala. Nejprve zakončil sólo střelou po zemi mezi betony a v posledních sekundách v přesilové hře do prázdné brány doklepl přihrávku Havlíka, a dokonal tak svůj další hattrick.

 Důležitou výhru z Přelouče je nutné potvrdit i v následujících domácích zápasech proti Rakovníku a Svítkovu. V prvním hracím víkendu chybělo trochu toho pověstného štěstíčka, ale hra celého týmu se oproti podzimu výrazně zlepšila.

HC JESTŘÁBI PŘELOUČ - HBC MALENOVICE 2:6 (1:3,1:1,0:2)

Branky a nahrávky: 14. Čapek, 25. Příhoda - 1. Nohal (Huťka), 7. Havlík SH, 12. Březík (Hruboš, Vingárek) PP, 28. Hruboš (Nohal), 39. Nohal (Huťka), 45. Nohal (Havlík, Hruboš) PP.

Sestava HBC Malenovice: Zálešák (Opavský) - Novák, Kalivoda, Březík, Vingárek - Hruboš, Nohal, Huťka - Machálek, Havlík, Šimíček - Ševčík, Eibensteiner, Brázdil Jan. 

Komentář k zápasu: skoro neprostupná zeď v brance Martin Zálešák; "Do zápasu jsme šli s jasným cílem, a to odvést si z Přelouče 3body. Svůj cíl jsme splnili na jedničku, i když cesta za vítězstvím nebyla jednoduchá. Musíme si dávat pozor na naše časté vylučování, kterého bylo opravdu, hlavně ve 2.třetině až až. Přelouč měla tlak, který se nám podařilo naštěstí ustát. Kluci bránili, pomáhali mi. Všichni jsme šli do zápasu na plno a pro výhru jsme udělali maximum. Věřím, že i další zápasy budou na stejné vítězné vlně, jako ten v Přelouči."