HBC Malenovice

Hokejbalový klub

DOROST JEDE Z PARDUBIC BEZ BODU

8.3.2020

Na druhé utkání jarní části vyrážel dorost Čamlíkova. Další těžký duel je čekal v pardubickém svatostánku Autoskla.

 

Od začátku byl zápas vyrovnaný. Hosté byli zjevně hladovější, do velké šance se tak dostal Bureš, ale nevyužil. Následně Kalivoda zachytil rozehrávku domácích a vystřelil na Bitnara, na brankovišti operoval Bureš a míček se dostal do branky - střelcem byl Kalivoda. Bureš sice míček dorazil, ale rozhodčí byli názoru, že dorážka přišla až po tom, co míček již přešel brankovou čáru. Domácí dostal inkasovaný gól do varu a okamžitě zavřeli hosty v obraném pásmu. Netrvalo dlouho a bylo vyrovnáno. Za krátko chybovala obrana hostí znovu a Kábrt překonal Chovančíka podruhé. Za tohoto stavu skončila, také první třetina. Hostím první třetinu kazil fakt, že přes to, že byli lepší, tak prohrávali.

 

Do druhé části vletěli domácí lépe a vytvořili si uzemní převahu a mnoho dobrých šancí podpořených přesilovou hrou, ale Chovančík držel svůj tým. Jenomže mu život komplikoval důraz domácích při zakončení, a ten se nakonec ukázal i jako gólový, když po další chybě hosté nevyhodili a domácí se mohli potřetí radovat.

 

Do třetí části vstoupili zase lépe hosté a chtěli zápas zvrátit, nevyužitá přesilovka pět na tři však naději o to více ubírala. Sedm minut před koncem vzal situaci na sebe sám kapitán Kalivoda a chtěl famózním sólem a la Connor McDavid snížit výsledek, ale při poslední kličce Bitnarovi mu míček odskočil, ale rozehrávku zachytil Michal Hink a servíroval Kalivodovi do prázdné a bylo sníženo. Domácí však čtyři minuty před koncem v přesilovce odskočili opět na dvoubrankový rozdíl. V závěru už hosté museli opět riskovat a než mohl Kovařík sáhnout opět ke své milované powerplay, bylo rozhodnuto.

 

Dorost Malenovic, tak prohrál i druhý úvodní jarní zápas a pomaličku začínají tápat. Věřme, že se v neděli proti Svítkovu už konečně chytí.

 

HBC H.A.K. AUTOSKLO PARDUBICE - HBC MALENOVICE 5:2 (2:1,1:0,2:1)

 

Branky HBC Malenovice: Kalivoda (Hink D., Hink M.), Kalivoda (Hink M., Heralt)

 

Sestava HBC Malenovice: Chovančík - Kalivoda , Hink M., Mikl, Dudík - Heralt, Cunda, Čech, Mišurec, Hink D, Bureš, Láník, Hasíková.

 

Komentář k zápasu: Adam Kovařík: "Děláme chyby, děláme školácké chyby, ale soupeř je dělal taky, problém je ten, že my nedáme gól, tápeme. Vymlouvat se na soupeře nebudeme, protože sice jde z Autoskla strach, ale zápas byl otevřený celou dobu. Problém je v tom, že my uděláme chyby a soupeř jich 50% využije. My využijeme 25 % chyb soupeře. Jo a pak se to tady v Polabinách těžko hraje. Soupeř měl lepší uzemní převahu, my zase dnes dobře chodili do brejků, takže zápas vyrovnaný, ale soupeř využil více našich chyb, než my soupeřových a tím pádem soupeř zaslouženě vyhrál a k vítězství Autosklu gratuluji."