HBC Malenovice

Hokejbalový klub

ZÁVĚREČNÝ TURNAJ PODZIMU PŘÍPRAVEK A MINIPŘÍPRAVEK HOSTILY MALENOVICE

23.11.2018

Dějištěm posledních podzimních turnajů přípravek a minipřípravek byla malenovická Lopik aréna. V neděli 25. listopadu v ní předvedlo své hokejbalové umění šest klubů. V obou kategoriích se představila čtveřice SHC Opava, HbK Karviná z Moravskoslezského kraje, HBC Medokýš Martin ze Slovenska a domácí HBC Malenovice. Navíc doturnaje přípravek přijeli z Ostravy malí hráči a hráčky TJ Sokol Poruba a na turnaj minipřípravek tým HBC Bulldogs Brno z jižní Moravy.

V 10.00 odstartoval turnaj přípravek duely Opavy a Poruby a Martina s Malenovicemi. Díky penaltovému rozstřelu v moravsko-slovenském souboji, který rozhodla až desátá série nájezdů v neprospěch pořádajícího klubu, nabral turnaj časový skluz. Domácí tým složil reparát v následujícím klání s Karvinou, i když na dětech bylo vidět, že se ještě rozehrávali. V pořadí do třetího zápasu nastoupila přípravka proti Opavě. Ta má ve svém středu nejvíce "zkušených" přípravkářů a tím jsou v každém utkání v sezóně pasováni do role favoritů. Čamlíci je ovšem překvapili přesnou střelbou a hlavně zlepšenou obranou se skvělými zásahy brankáře. V posledním duelu s Porubou si už ve velkém stylu hrající Malenovice hru užívali. V celém turnaji prostřídali trenéři celkem jedenáct hráčů, což je nejvyšší počet v sezóně. Odměnou všem musel být pocit z výborných výkonů, nadšení a zápalu do hry.

S půlhodinovým zpožděním začaly svůj turnaj i minipřípravky. Opět se střetlo pět týmu v deseti utkáních, jen místo Poruby se zúčastnili malí Buldoci z Brna. Zelenobílí domácí vyrazili do soubojů poprvé v sezóně se dvěma lajnami, z toho se dvěma úplnými nováčky. S Karvinou, která hraje taky i s mikropřípravkáři se domácím dařilo herně i střelecky. Brno si přivezlo silný tým, ale malenovičtí bojovali, dřeli, ale na konečné vyrovnání nedosáhli. Proti Martinu se hrál urputný hokejbal, ve kterém kralovali oba brankáři. O šťastném vítězství zahraničního týmu rozhodlo jediné nahození v závěru zápasu. I poslední duel s Opavou byl vyrovnaný a velmi bojovný. Malenovice své poločasové vedení přes velkou snahu neudržely. Za výkony patří všem "prckům" pochvala.

Na úplný závěr hracího dne se střetly mikropřípravky Malenovic a Karviné. Nejmenší děti si na ostro vyzkoušely modelový zápas, který si jistě užily. Za předvedené výkony si vysloužily sladkou odměnu.

I přes celodenní chladné počasí si nejmenší hokejbalisté hru užili. Když se hráči nezahřáli hrou, měli k dispozici horký čaj. Turnaj se v Malenovicích opět vydařil. Velký dík patří rodičům za podporu a pomoc při organizaci celé akce. A dík patří také trenérům za odvedenou práci nejen na tréninku. A samozřejmě hráčům za skvělé výkony v celé podzimní části přeboru přípravek a minipřípravek.

Sestava HBC Malenovice přípravka:

Šrajer Viktor - Brázdilová Sára, Mynaříková Ilona, Kamarád Ladislav, Mozga Jakub, Urbánek Matěj, Vích Ondřej, Kolařík Lukáš, Jurášek Matyáš, Bár Oldřich, Brázdil Tobiáš.

Sestava HBC Malenovice minipřípravka:

Urbánek Matěj - Mynaříková Ilona, Jurča Matouš, Kamarád Ladislav, Mozga Jakub, Vích Ondřej, Šrajer Viktor.