HBC Malenovice

Hokejbalový klub

HBC MALENOVICE SE ROZŠÍŘIL O JUNIORSKÝ TÝM

28.8.2020

Malenovický hokejbal po prázdninách znovu ožil a přípravu začaly všechny kategorie, včetně nově vytvořeného týmu juniorů. Právě přípravu juniorské a dorostenecké kategorie do nového extraligového ročníku si nyní přiblížíme.

 Junioři a dorostenci se připravují společně pod vedením šéftrenéra Adama Kovaříka. Letní příprava začala poslední červencový týden. V polovině srpna se oba týmy objevily s hokejkami mezi mantinely Lopik arény. Junioři doplněni dorostenci sehráli modelové utkání s týmem místní ligy Bulls, a s přehledem zvítězili 13:1. O výsledku bylo jasno již v první třetině a po zbytek zápasu se defacto nacvičovaly různé herní varianty, zakládání útoku, zkoušela se přesilovka i oslabení. Daleko težší test čeká juniory v neděli 30.8., kdy přijali pozvání na turnaj do Svítkova. Tam se střetnou se dvěma výběry reprezentace U16, Hradcem Králové a domácím týmem. O týden později se naplno roztočí juniorský extraligový kolotoč a malenovičtí do něj naskočí v sobotu 5.9. Na pověstný asfalt Lopik arény přicestuje právě Svítkov a o den později změří síly s celkem Třince. Dorostencům zápasová prověrka nevyšla, jelikož vinou zranění ani neodcestovali na plánované zápasy do Pardubic. Ve východočeské metropoli měli odehrát dva zápasy, první se Svítkovem a další s Autosklem Pardubice. Přípravný zápas tak zůstane pouze jeden - Malenovice vyzvou HBK Kyjov. Se stejným soupeřem vstoupí v úvodním utkání i do extraligy dorostu o týden později, tj. v neděli 13.9.2020.

Trenér Adam Kovařík k přípravě řekl: "Příprava neprobíhala úplně špatně, jen znovu řešit nesmyslné a výmluvné omluvenky. Ale to už tady k hokejbalu patří... Ti, kteří chodili, tak odváděli dobrou práci a za to jsem spokojen. Co se juniorů týká, tak jsme všichni napnutí, jak se poperou s prvními zápasy, které hrajeme před domácími fanoušky, a vlastně jak bude sezóna z naší strany vypadat. Myslím, že turnaj ve Svítkově je pro nás perfektní příležitost k tomu dorazit - za mě - dobrou přípravu do konce. S dorostem nám bouchla příprava v Pardubicích, tak snad nám přípravák s Kyjovem přinese tížené ovoce a do sezóny vstoupíme v obou kategoriích dobře. Tak nám držte palce! Díky! (úsměv)"