HBC Malenovice

Hokejbalový klub

TURNAJ VE SVÍTKOVĚ JUNIOŘI ZVLÁDLI

2.9.2020

 Závěr letní přípravy a zároveň poslední generálka na Extraligu čekala juniory Malenovic ve Svítkově, na dlouho očekávaném turnaji. Zde změřili síly postupně s výběrem Repreprezentace U16 "bílý tým", Hradcem Králové, pořádajícím Svítkovem a druhým výběrem Reprezentace U16 "červený tým".


 První utkání začalo pomalým střídáním a chybou v obraně Kovaříkova týmu, a "Bílá repre" už v čase 01:37 vedla 1:0. Malenovice se brzy otřepaly a začaly tlačit národní tým, ale branky nikde! Keprt vychytal tváří v tvář Hradila a ten zanedlouho opět na hostivařského brankáře v červených barvách U16 nevyzrál. Ve druhé půli měly Malenovice hodně šancí, ale postupně Martin Brázdil, následně jeho synovec Honza, Cunda a znovu Hradil nedokázali protlačit míček za brankovou čáru a první zápas skončil smolně 0:1.

 Druhý zápas začal podobně, jako ten první a Hradec šel hned v první minutě do vedení. Koncentrace Čamlíků však byla stále dobrá a když Martin Brázdil nesmyslně oplácel, byl vyloučen a Hradil s Honzou Brázdilem oslabení "využili". Brázdil nahodil, Hradil vybojoval a mezi betony zakončil - 1:1. Čtyři minuty před koncem šli malenovičtí poprvé do vedení. Lečbych zachránil prakticky už ztracené pásmo, z otočky nahodil zpět do pásma a byla z toho golová nahrávka. Mezi kruhy volný Martin Brázdil uklidil míček k pravé tyči - 2:1. Dokonce zápasu už Čamlíci prakticky nepustili Hradec ke hře a bylo z toho první vítězství v turnaji.

 Proti Svítkovu začali zelenobílí jako uragán a první útočná letka v první minutě skórovala, když Cunda trefil přesně pravou šibenici - 1:0. Svítkov jako domácí tým nechtěl zápas prohrát, ale hned v dalším střídání mohlo být na malenovické střídačce ještě veseleji, jenže kapitán Rychlík trefil pouze tyč. Svítkov na koncí první půle srovnal v přesilové hře. Perfektního Opavského překonali domácí z dorážky na brankovišti a kouč Kovařík ihned svým svěřencům vytýkal malý důraz. Devět minut před koncem však opět zaúřadovalo první útočné komando. Cunda rozehrál na Hradila, ten obešel statického obránce a servíroval na zlatém podnose z loňska už proslavenému "zametači" Heraltovi, který prázdnou bránu nemohl minout - 2:1. Bohužel se při zákroku zranil jediný brankář Svítkova Šťovíček, chtěl trenér Hlavsa utkání ukončit. Po dohodě trenérů nakonec dochytal utkání brankář zapůjčený z Repre Kuryvial.
Svítkov se hladově hnal za vítězstvím, ale nepodařilo se ani vyrovnat, protože v Malenovické brance začal fungovat "effect" Opavský, který začal Čamlíky držet jak berlínská zeď a dovedl zelenobílé k druhému vítězství 2:1.

 Poslední utkání proti "červené" reprezentaci nezačalo pro Malenovice dobře. Už v 7. minutě prohrávaly 0:3 a vyjma pár šancí, které však Křemenák v brance soupeře kryl,  si nedokázaly vytvořit souvislý tlak a na rozloučenou v turnaji dostala zlínská výprava pověstného bůra. Za červenou reprezentaci nastoupil i malenovický dorostenec Tomáš Kalivoda.

 Východočeské soustředění okomentoval Adam Kovařík slovy: "Turnaj byl dobrý, hodně nám pomohl a splnil očekávání. Vesměs jsme 7 poločasů z 8 odehráli dobře a dva zápasy dokázali vyhrát. Hra byla dobrá, ale máme co zlepšovat a díky turnaji lépe víme, co konkrétně. Mužstvo funguje dobře, vzniká tu dobrá parta. Pocity jsou dobré, ale potřebujeme, aby to bylo dobré i v sezóně. Za mě ale říkám, zatím dobrá práce pánové a jen tak dál."

Sestava HBC Malenovice "jun": Opavský - Svoboda, Dlapa, Lečbych, Rychlík, Dudík, Mikl František - Heralt, Cunda, Hradil - Brázdil Martin, Brázdil Jan, Láník - Bureš, Mikl Matyáš, Mišurec.