HBC Malenovice

Hokejbalový klub

JUNIOŘI ZÍSKALI PRVNÍ BOD DO EXTRALIGY

7.9.2020

  Nově vytvořená kategorie v malenovickém hokejbale - HBC Malenovice junioři - odstartovala sezónu. K úvodnímu klání Extraligy přijeli na "divoký" asfaltový povrch do Lopik arény HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice.

 První střídaní ukázala, že se bude hrát hokejbal, což muselo těšit všechny zúčastněné. Skóre se měnilo už ve 3.minutě, kdy Kužílek přenesl hru na Cundu, který poslal do rychlého úniku Hradila a ten bekhendovou kličkou dal úvodní gól sezóny. Tlak domácích pokračoval a kombinace rodinných příslušníků Brázdilových skončila na Štovíčkově betonu, stejně jako další kombinace prvního komanda vedeného Cundou. Do další šance se dostal Kužílek, ale přestřelil. Když pak domací s dalšími šancemi naložili prachbídně, musel se činit Opavský, který vychytal mezi kruhy volného Novotného.

 Další třetina pokračovala ve stejněm trendu, jenže domácím začaly přibývat tresty. Když se po neodpískaném faulu na svou osobu začal Hradil rozčilovat, vyfasoval od rozhodčích osobní trest na 10 minut. To mu ovšem nestačilo a ve svých protestech pokračoval i na trestné lavici, tak ho poslali sudí předčasně pod sprchy. Domácí byli najednou rozhození a Svítkova bylo plné hřiště. Tuto situaci však domácí ještě ustáli a po druhé periodě platilo fotbalové skóre 1:0.

 Na začátku třetí třetiny však už Svítkov vyrovnal. Po Novotného střele poskakoval míček po domácích nohách a chráničích až do Opavského klece. Za tři minuty bylo ještě hůř, když při forčekingu Kužílek smolně při zasáhl protihráčovi nohy, ten se ochotně skácel k zemi a Svítkov měl další přesilovku. Bláha potrestal nedůraz domácích beků a z ničeho nic byla z domácí jasné záležitosti téměř pohroma. Zelenobílí však dostali taky možnost přesilovky a improvizovaná sestava uspěla. Kužílek přistričil Matyáši Miklovi, ten pálil a Kalivoda ukázal jak pečlivě sledoval Heraltovi goly v minulé sezóně, protože odraženou střelu chladnokrevně zametl do prázdné klece - 2:2. Malenovice opět začali míti více ze hry a mohli dokonce otočit, ale velkou šanci nezužitkoval Honza Brázdil.

 A tak se šlo do prodloužení. V tom měl obrovskou šanci jen Kužílek, ale Šťovíček jeho pokus vystihl a po konečné siréně musely rozhodnout samostatná střílení.

 Za domácí jel první Rychlík a o kousek nedotáhl svou forsbergovu kličku. Na druhé straně Opavský vykryl Novotného. Cunda mířil dobře, ale Šťovíček stihl teploměr sevřít. Za to Drbal krásnou kličkou proměnil a poslední Martin Brázdil netrefil mezi betony, tak si Svítkov připsal bod navíc.

Branky a nahrávky HBC Malenovice: Hradil (Cunda, Kužílek), Kalivoda (Mikl M., Kužílek) PP

Sestava HBC Malenovice: Opavský ( Chovančík ) - Kužílek, Mikl Fantišek, Rychlík, Lečbych, Kalivoda, Dudík - Heralt, Cunda, Hradil - Mikl Matyáš, Brázdil Jan, Brázdil Martin - Láník, Hink Michal, Bureš.

Trenér Adam Kovařík k úvodnímu utkání extraligy juniorů řekl: "Tak zápas to byl pěkný, soupeř měl štěstí, dal dva slepené góly, ale my chvála bohu vyrovnali a máme aspoň bod. Škoda vlastní nedisciplinovanosti, ale co už no, a když tam Ondřej udělá takovou nesmyslnou kravinu, tak pak se soupeř logicky vrátí do hry. Nedáme gól, další problém je, že máme šancí na tři zápasy, ale jen jedna branka z toho. Což o to, ale herně, nasazením to bylo dobré, dělba bodů asi spravedlivá a nájezdy už loterie. Teď se z toho odrazíme zapracujeme na negativech a věřím, že nás toto posilní a v dalších zápasech budeme lepší."