HBC Malenovice

Hokejbalový klub

STARŠÍ ŽÁCI VEZOU 3 BODY ZE ZOHORU

8.9.2020

Sezónu Ligy starších žáků odstartovali mladí Čamlíci na Slovensku v Zohoru. Už třetí rok v řadě tam cestovali za deště. Před odjezdem musel trenér oželet účast kapitána Tomáše Řehánka, kterého trápila zvýšená teplota. S pouze pěti útočníky a třemi obránci vrhli vsechny síly do úvodního zápasu.

HBK Roconaba Zohor - HBC Malenovice 3:5 (1:3,1:1,1:1), střely 47:25

Branky HBC Malenovice: Žemla 2, Brázdil 2, Lebánek

 Začalo se v lehkém tempu, což čamlíkům vyhovovalo. Běžela třetí minuta a skóre otevřel Brázdil. Domácí ale po minutě a půl srovnali. Zatím neunavený tým Malenovic ve třinácté mintě dvěma góly odskočil, a tento moment se později ukázal jako klíčový. Další dvě třetiny se už hrály velmi vyrovnaně. Domácí měli více střeleckých příležitostí, ale gólman Bár jim takřka nedal šanci. V závěru Zohor za stavu 3:4 šel s prázdnou bránou do šesti. Jedenáct vteřin před koncem Malenovice kontrovali a hned z prvního zápasu sezóny berou plný počet bodů.

HBK Roconaba Zohor - HBC Malenovice 15:5 (2:1,8:2,5:2), střely 41:18

Branky HBC Malenovice: Brázdil 2, Vidlář, Žemla a Lebánek

 Po vítězném zápase se dalo očekávat, že domácí do druhého dají všechno, a taky se tak stalo. V 8. minutě hráči Roconaby zvyšovali už na 2:0. Malenovičtí se sklidnili a ještě do konce první třetiny snížili. Ve druhé třetině posbírali poslední síly a po menší přestřelce svítilo na tabuli skóre 3:3. Díky zdravotním problémům dvou hráčů mohl trenér střídat jen jednoho hráče do pole. To se okamžitě začalo projevovat ve hře. Domácí začali sázet jede gól za druhým a bylo po zápase.

K úvodnímu dvojutkání řekl trenér Jan Brázdil: "Všichni hráči bojovali co to šlo. Jsem rád, že střelecky to funguje a góly padají. Olda v bráně „super“, tam víc není třeba hodnotit. Od půlky druhé třetiny druhého zápasu jsme sřídali jen jednoho hráče. To už jsem viděl na hráčích nechuť a vyčerpání. Ale co se dá dělat. A závěr zvládli dobře, když se ještě dvakrát prosadili. Všem velká pochvala a 3 body z venku jsou pro nás velmi cenné."