HBC Malenovice

Hokejbalový klub

JUNIOŘI NEUDRŽELI VEDENÍ, BEROU BOD

6.9.2021

Sezóna malenovickým juniorům začínala zostra, po smutném nepostupu na finálovém turnaji Beko poháru měli na úvod sezóny rovnou vítěze zmíněněho poháru. Hostivař nepřijela úplně v kompletní sestavě, ale přesto její soupiska naháněla hrůzu.

 

 Hned po úvodním buly vletěla první domácí letka na úřadujícího mistra, tlakem ji střídala druhá a když Halbrštátová u pravého hrazení přistrčila Janu Brázdilovi mohla domácí střídačka explodovat poprvé radost byla sice ze začátku vlažná, gól viděli pouze rozhodčí - míček přešel těsně brankovou čáru, když se pak rychle odrazil ven ani sám střelec ještě nevěděl, že je střelcem. Rozhodčí však první braku potvrdili a bylo to 1:0. Domácí nepolevovali a v čase 03:07 posadil domácí kapitán Rychlík do rychlíku kanonýra Hradila a ten po vzoru Petera Forsberga vstřelil druhou branku domácích. Za další čtyři minuty bylo ještě veseleji, když unikl Kalivoda s Hradilem a stav byl 3:0. V čase 11:09 při prvním vážnějším tlaku hostí obrana pořádně nesecvakla a kapitán hostí Waltr zvedl poprvé prapor Hostivaře a ukázal, že se nevzdávat nehodlají.

 

 Začátek druhé třetiny patřil hostům několikrát zavřeli čamlíky v pásmu, ti horkotěžko odolávali, Chovančík několikrát tváři v tvář Štastnému odolal, ale v přesilovce už kapituloval podruhé - 3:2.

 

 Malenovice ve třetí části stáhli sestavu na dvě pětky a bojovali s Hostivaří seč ji síly stačili. Chovančík měl čím dál tím víc práce navíc mu situaci komplikoval důraz hostí při dorážkách, ale vyrovnání zatím stále nepřipouštěl. V polovině třetí části zamkla hosty Cundova pětka v pásmu a sám její dirigent propálil Palečka počtvrté za přihravek Hradila a Heralta. Gól na 4:2 však na pražany zapůsobil jako živá voda - vrhli všechny síly do útoku a čtyři minuty před koncem z brankoviště snižoval Chramosta na 3:4. Minutu a půl před koncem odvolali brankáře, zatlačili Čamlíky do pásma, Štastný objel branku a vyrovnal na 4:4.

 

 Na řadu tedy přišlo prodloužení. První šanci měl Heralt, ale nedal pak dvrakrát po vhazovaní Chovančík vychytal Štastného skvělá overtůra napínavého sluného odpoledne v Lopik aréně. K dalším šancím nedošlo a na řadu tak přišli nájezdy. Brázdil a Štastný nedali, Cunda trefil tyč a Malysz obstřelil Chovančíkovi vyrážečku David Hink musel dát, brankáře si pěkně připravil, ale v kritický moment mu míček lehce uskočil a střelou nakonec branku minul.

 

 Hostivař, tak ukázala svou sílu a obrátila špatně rozehrané utkání. Domácím tak musí stejně jako před rokem stačit bod za porážku po samostatných stříleních.

 

Adam Kovařík, trenér: "Dobrý zápas! A velká škoda, měli jsme ho dobře rozehraný. Hostivař ukázala sílu a to, že jsou zaslouženými úřadujícími mistry. Hráči hráli všichni dobře, brankář dobře chytal. Skutečně musím všechny pochválit, je to velice dobrý odrazový můstek a je dobře, že se to stalo už v prvním zápase a máme velké ponaučení do dalších. Soupeři gratuluji k výhře a děkuji za krásné utkání."

 

HBC MALENOVICE - HBC HOSTIVAŘ 4:5ss (3:1,0:1,1:2)

 

Branky a nahrávky:

 

HBC Malenovice:

01:08 Brázdil Jan (Halbrštátová Vanesa)

03:11Hradil Ondřej (Rychlík Michal)

07:50 Hradil Ondřej (Kalivoda Tomáš)

37:00 Cunda Miroslav (Hradil Ondřej , Heralt Richard)

 

HBC Hostivař:

11:09 Waltr David (Vrzák Jan)

19:38 Chramosta Jan (Vodehnal Adam) PP

41:56 Chramosta Jan

43:55 Šťastný Adam

50:00 Malysz Marek SS

 

STŘELY NA BRANKU: 34:38

VYLOUČENÍ: 5:3

PŘESILOVKY: 3:5

VYUŽITÍ: 0:1

OSLABENÍ: 0:0

DIVÁKŮ: 0

Rozhodčí: Zdeněk Ščudla, Michal Prudík