HBC Malenovice

Hokejbalový klub

JUNIOŘI POPRVÉ V SEZÓNĚ ZA 3 BODY

13.10.2021

V neděli nastupovali domácí Čamlíci do zápasu už tak trošku s nožem na krku. Po pěti zápasech měli na kontě stále jen bod z prvního zápasu s Hostivaří. Ani zlepšené výkony ze zápasů ve Svítkově či Třinci body nenesly, a tak jediné řešení bylo zvítězit proti Pardubicím.

 Historická bilance nebyla nijak lichotivá vyjma jedné remízy čítala Kovaříkova družina s pardubickým týmem samé porážky. Tentokrát to ale vypadalo jinak. Domácí vlétli do zápasu a nechtěli hostům ani pujčit míček - branka mohla padnout hned několikrát, ale skoré se měnilo až když Kalousek dobře střílel a spící kanonýr Heralt přetavil domácí převahu ve vedoucí gól ze své typické pozice na brankovišti. Šancí byla spousta, ale branky nikde. Když domácí odmítli navýšení výsledku přispěli se svou špetkou do mlýna také hosté, ale dobře postavený a pozorný Chovančík nepovolil.

 Druhá třetina branku nepřinesla, ale nesla se v drtivém tlaku Malenovic, které někdy i na dvě až tři minuty zamkly hosty v jejich obraně, až musel Kovařík střídačku nabádat k trpělivosti, protože vedení 1:0 je velmi zrádné.

 Do třetí třetiny domácí uklidnili hru, dobře rozehráli přesilovku, když Jan Brázdil zapsal další gól a bod, když přesně zakončil kombinaci s Kalivodou a Davidem Hinkem - 2:0. Jenže za 42 vteřin hosté kontrovali Laurynem, jenž vrátil Pardubice do hry a nervozitu na domácí střídačku. Hosté dostali možnost přesilovky, ale ta se jim vůbec nedařila. Aktivitě hrající domácí, Kalousek ukořistil míček ve středním pásmu, pláchnul pravém hrazení a ještě přesně zakončil - 3:1. Trefil se do konce ještě Hradil, který ke 18 trestným minutám z posledních dvou zápasů konečně zapsal i kanadský bod ve formě gólu. Hosté v závěru kosmeticky upravili výsledek, ale to bylo vše.
 
 Obrovská rána byla slyšet v Lopik aréně, když spadl snad všem příznivcům domácích a hlavně samotným aktérům! Ten největší kámen ze srdce, když se na šestý pokus konečně povedlo sbalit všechny body.

 Trenér Adam Kovařík si oddechl: "No úleva to je, ale nebylo to ono... Měli jsme dát více gólů. Byli jsme jasně lepší, ale neumíme dát gól. Ondřej (Hradil) když přestane faulovat a začne hrát, tak to taky nebude úplně od věci. Teď jedeme pro tři body do Hradce. Když zopakujeme nasazení a zlepšíme koncovku, tak věřím, že vyhrajeme."

HBC MALENOVICE - HBC PARDUBICE
4:2 (1:0,0:0,3:2)

Detail zápasu najdete zde:
https://www.hokejbal.cz/zapas?id=168369