HBC Malenovice

Hokejbalový klub

STARŠÍ ŽÁCI MÍŘÍ ZA SVÝM CÍLEM

26.11.2018

Na poslední kolo podzimní části Ligy starších žáků se vydaly Malenovice do nedalekého Kyjova. První zápas doma Malenovice prohrály 0:2 a stejný příběh slibovalo i druhé vzájemné utkání.

A předpoklady se začaly naplňovat. Precizní obrany a přesné zásahy brankářů v první části branku nepřinesly, avšak hosté byli aktivnější stejně jako v prvním utkání. Jak Ištoková s Procházkovou nevyzrály na Chovančíka, tak stejně přechytračil Studénka Davida a Michala Hinkovi.

Druhá část začala souvislým náporem hostí, ale domácí poprvé přebrali iniciativu a řešením byl až Kovaříkův time - out, kdy své svěřence uklidnil a navedl ke klidné hře. Účel světí prostředky a územní převaha domácích byla ta tam. David Hink s Mišurcem a Kalivodou měli na lopatě první góly, ale nemířili přesně.

Rozřešení musela tak nabídnou poslední část a hosté do ní nastoupili přesně připravení a odhodlaní utkání rozhodnout. Povedlo se - David Hink vypálil, Studénka jeho první pokus ještě kryl, ale sám střelec si svůj pokus dorazil a poslal hosty do rozhodujícího trháku. O 22 vteřin později stejný hráč unikl obraně podruhé, ale místo zakončení přihrál ve formě hrající Hasíkové, které sedla střela mezi betony domácího brankáře a bylo to 2:0!

Kyjov vrhl všechny síly do útoku, ale na přesnou malenovickou obranu s bezchybným Chovančíkem v bráně nevyzrál. Hosté v závěru přidali ještě dvě pojistky do prázdné brány z hole kapitána Kalivody a Kvapila.

V šatně Čamlíků mohly propuknout oslavy z velmi povedeného podzimu a titulu půlmistra. A jelikož slovenské týmy se do konečného pořadí nepočítají, Malenovice tak udělaly další krůček směrem k finálovému turnaji.

Spokojený trenér Adam Kovařík okomentoval vítězství takto: "Důležitý krok, ale ještě ne skok jsme dnes v Kyjově udělali. Trpělivá, zodpovědná a důsledná hra nesla své ovoce. Věděli jsme, že jsme lepší, jenom musíme být trpěliví, protože Kyjov je velmi kvalitní tým. Nezbývá nám nic jiného, než se přes zimu dobře připravit na jarní část a dotáhnout postup dokonce. Našlápnuté máme dobře, a když neusneme na vavřínech, finálový turnaj nás nemůže minout."

Branky a nahrávky: 33. Hink D., 33. Hasíková (Hink D.), 43. Kalivoda, 43. Kvapil.

Vyloučení: 1:0, bez využití. Střely: 28:31.

Sestava HBC Malenovice:

Chovančík - Kalivoda, Dlapa, Mozga - Mišurec Petr, Hink M., Hink D. - Hasíková, Zámečník, Kvapil - Brázdil, Mišurec Patrik, Vidlář.