HBC Malenovice

Hokejbalový klub

ČAMLÍCI SESTŘELILI TŘINEC SEDMI BRANKAMI

26.11.2018

Předposlední kolo podzimní části extraligy patřilo malenovickému výjezdu do Třince. Neoblíbený soupeř, okleštěná sestava bez Láníka, Mikla a Dudíka slibovala vyrovnaný souboj.

Ale opak byl pravdou. Hradil po kombinaci s Cundou a Zpěvákem ve čtvrté minutě otevřel gólový účet zápasu. Tentýž hráč trefil síťku za zády Figury i v deváté minutě. A hosté měli otěže zápasu pevně ve svých rukou. Brázdil hrající na nezvyklém postu obránce si vytvořil ještě do konce první části několik slibných příležitostí, ale branku míjel, a tak stav po první třetině byl 0:2.

Do té druhé vletěli Čamlíci jako uragán. První šance Mišurce a bratranců Hinkových ještě Figura kryl. Na rozjetého Hradila už byl krátký a ten uzavřel svůj hattrick. Ale poslední slovo ještě zdaleka neřekl. O minutu později kombinace žákovské lajny doplněné o Heralta už vyšla - Mišurec přihrál Davidu Hinkovi ten krásně vyjel mezi kruhy a svou střelu orazil o nohu Richarda Heralta, který šťastně posunul ukazatel skóre na 0:4. O 5 minut dále dal čtvrtý gól Hradil a schylovalo se k debaklu. Domácí zjevně zaskočení a podráždění z průběhu zápasu ztráceli kontrolu u hrazení a svými zákroky často za hranou pravidel přinesli do zápasu trochu nevraživosti mezi oba týmy. Hosté byli v klidu do doby, než Votava zákeřně bodnul Kalivodu koncem hole do žeber - ten se skácel k zemi a na hřišti se schylovalo k velké strkanici. Tu naštěstí rozhodčí společně s hostujícími trenéry uklidnili. Votava vyfasoval trest na 5 minut a do konce utkání, ale zápas vinou naražených žeber skončil i pro Kalivodu. Faul v dlouhé přesilovce na 0:6 trestal Brázdil jenž krásně prošel celým obranným pásmem a nechytatelně zavěsil. Druhá perioda, tak také skončila.

Třetí třetina už byla pouze formalitou a ačkoliv se zdálo, že se Chovančík v brance Malenovic nudil, tak úplně pravda to nebyla - musel si poradit se dvěma nájezdy Miecha a několikrát nebezpečně pálil Veselka. Nakonec Chovančík kapituloval po střele Buryho. Hosté, kteří polevili, a s velkou opatrností chodili do soubojů s domácími hokejbalisty, už vstřelili pouze jeden gól a nemohl to být nikdo jiný než kapitán Ondřej Hradil. Z blízka trefil nádherně pravý horní roh Figurovy svatyně a zápas gólově uzavřel.

Hosté si tak odvezli další plný bodový zisk a dál živí naděje na postup do nadstavbové části.

Spokojený trenér Adam Kovařík dodal: "Zápas jsme herně i psychicky zvládli výborně, dali jsme krásné góly a soupeř odpadl. Po dvaadvaceti minutách bylo hotovo, a to je dobře. Ani se mi moc nechce komentovat hra domácích. V momentě kdy jsme zápas jasně rozhodli, tak z čisté a férové hry se stal nebezpečný a zákeřný boj, což do hokejbalu absolutně nepatří a v Třinci to nebylo poprvé! Aneb když nás nedokázali porazit, chtěli nás alespoň dorazit. Víc se mi to nechce ani komentovat. Máme tři body a škoda, že jsme soupeři za jejich přistup k zápasu nenasekali víc gólů."

Branky a nahrávky:

35. Bury (Miech) - 4. Hradil (Cunda, Zpěvák), 9. Hradil (Brázdil), 19. Hradil (Zpěvák, Cunda), 20. Heralt (Mišurec), 23. Hradil (Heralt), 28. Brázdil PP, 40. Hradil (Cunda).

Vyloučení:

3:3, navíc Votava 5'+do konce, využití: 0:1. Střely: 10:32.

Průběh: 0:6,1:6,1:7

Sestava HBC Malenovice:

Chovančík - Brázdil, Bureš, Kalivoda, Dlapa - Hradil, Cunda, Zpěvák - Hink D., Hink M., Mišurec - Heralt.