HBC Malenovice

Hokejbalový klub

Poslední reportáž podzimu trošku se zpožděním

12.12.2018

Na poslední zápas podzimu vyrazili malenovičtí dorostenci do Heřmanova Městce. Jiný cíl, než přivézt tři body nebyl. Na hřišti to však vypadalo jinak. Na mokrém plastovém povrchu neměli hosté šanci. Klouzali, nemohli běhat - neměli ani šanci o zápas bojovat.

Když domácí šli do vedení 2:0 po chybách v obraně, vypadala situace hodně kriticky. Naději dal Michal Hink. Nahazoval od červené čáry a míček se dostal do branky. Do konce třetiny však ještě Voženílek vstřelil gól na 3:1 a akcie hostí prudce klesly.

Do druhé třetiny šli hosté s vědomím, že zápas stále mají ve svých rukou, ale musí nějak zvládnout nehokejbalové podmínky. Tlak hosté měli, vybojovali si dvě přesilové hry, ale zakončení troskotalo na uklouznutí, nemožnosti držet stabilitu a podobně. Šance po Hradilovi spálil i Heralt a druhá třetina skončila bez branek.

Do té třetí chtěl vstoupit celek Malenovic gólově. Ovšem tu jedinou zahodil David Hink, aby vzápětí domácí vstřelili další gól. Frustrovaný Hradil přerazil o břevno hůl a vyfasoval osobní trest na 10 minut. Kovařík zápas odmítl vzdát, a i když byli domácí díky specializované obuvi na mokry plast v obrovské výhodě, odvolal 7 minut před koncem Chovančíka. Powerplay zůstala nevyužita, ale ani domácí netrefili prázdnou klec. Za to se David Hink nechal vyloučit a početní výhodu už domácí využili - 5:1. Hostující trenér opět odvolal Chovančíka, ale tentokrát se už hra v šesti nevyvedla a domácí potvrdili své vítězství.

Do konce zápasu bylo k vidění ještě několik šarvátek - domácí neunášeli důraznou hru hostí a z toho vyplynuly šarvátky - naštěstí rozhodčí vše zvládli s noblesou a zápas se v poklidu dohrál. Malenovice, tak před zimní pauzou ztratili tři body a jejich loď plující směr play - off začala nabírat čím dál více vody.

Trenér Kovařík komentoval poslední zápas slovy: "Neměli jsme šanci, absolutně ne. Nemohli jsme běhat, nic jsme nemohli dělat. Jenom jsme sledovali jak si domácí užívají zápas. Domácí nás osočili, že jsme hráli zákeřně a chtěli je zranit - nic o tom nevím! Hráči hráli důrazně a prakticky vždy čistě. My jsme nikoho zezadu nenapadli a žádný hráč nevstoupil jako třetí do souboje, v tomto si musí do svědomí sáhnout domácí. Soupeři k výhře gratuluji."

Ježci Heřmanův Městec - HBC Malenovice 6:1 (3:1,0:0,3:0)

Branka Malenovic: 14. Hink M. (Šprtová)

Vyloučení: 7:8, navíc Hradil 10 minut, využití: 1:0. Střely: 33:15.

Sestava HBC Malenovice:

Chovančík - Brázdil, Bureš, Dlapa, Dudík, Kalivoda, Mikl - Cunda, Heralt, Hink D., Hink M., Hradil, Láník, Mišurec, Šprtová, Zpěvák.