HBC Malenovice

Hokejbalový klub

MUŽI PŘIVEZLI Z JIHLAVY DVA BODY

4.3.2019

V sobotu dvě hodiny po poledni odstartovali muži HBC Malenovice jarní část 2. ligy na hřišti jihlavského "béčka". Od úvodního buly se hrálo za vytrvalého mrholení a díky tomu bylo plastové hřiště kluzké, což dělalo některým hráčům problémy. Z první branky se v 5. minutě radovali hosté, když po přihrávce Skyby skóroval Novák. Desátá minuta patřila domácím, kterým se podařilo srovnat na 1:1. O minutu později šel jihlavský Hlavatý předčasně do šaten za naražení a Čamlíci dokázali dvěma góly využít pětiminutovou přesilovku. Nejprve Kulička a po té Skyba svými brankami stanovili skóre první třetiny na 1:3. Ve druhé třetině malenovičtí ustoupili od aktivní hry a nabídli tak domácím vrátit se do zapasu. Dokázali využít chyb v obraně a během sedmi minut otočit na 4:3. V závěru třetiny hostům opět pomohla rychle využitá přesilovka. Po Skybově asistenci vyrovnal Šimíček.

Třetí třetina byla vyrovnaná, šance byly na obou stranách, ale ani jeden ze soupeřů se střelecky neprosadil a následovalo prodloužení. V nastavení měli více šancí domácí a byli lepší, ale vynikající brankář Zálešák jim skórovat nedovolil, a tak následovaly samostatná střílení, ve kterých vychytal všechny tři nájezdy domácích. Rozhodl hned první nájezd, který proměnil střelou mezi betony Hruboš a HBC Malenovice si z úvodního utkání jara odvezli z Jihlavy skvělé dva body.

Hráč zápasu Milan Skyba: "Do Jihlavy jsme odcestovali skoro v plné sestavě a i tak bylo jasné, že zápas nebude jednoduchý. Rezerva Jihlavy má v kádru šikovné mladé hráče, ale i zkušené starší. Počasí plastovému povrchu moc nepřálo, mrholilo a většina z nás si nevzala tu správnou obuv tak jsme byli jako na veřejném bruslení. V první třetině jsme si vytvořili pohodlný náskok 3:1 i díky dlouhé pětiminutové přesilovce. Domácí ale od druhé třetiny zvýšili tempo hry a dokázali otočit, ale nám se podařilo z další přesilovky srovnat. Ve 3. části góly nepadly, tak se šlo do prodloužení. V něm byly šance na obou stranách, ale gól ani do jedné z branek nepadl. V nájezdech už to byla loterie. Adam Hruboš procedil betony jihlavského brankáře a náš Martin Zálešák v bráně vychytal všechny tři hráče protivníka. Tím pádem jsme brali cenný bod navíc a jsme za to rádi."

SK Jihlava B - HBC Malenovice 4:5 sn (1:3,3:1,0:0-0:0,0:1)

Branky a asistence:

10. Apeltauer (Hlavatý), 20. Koch (Jiskra), 22. Smutný (Hlavatý, Harasim), 27. Pavlas (Dolejší, Mareš) - 5. Novák (Skyba), 12. Kulička (Nohal, Hruboš) PP, 14. Skyba (Nohal, Novák) PP, 29. Šimíček (Skyba) PP, 50. Hruboš.

Vyloučení: 5:5, navíc Hlavatý 5+OK

Využití 0:3

Střely: 29:34

Diváci: 65

Rozhodčí: Chytil, Jeletz

Sestavy:

SK Jihlava B:

Bártů (Košťál) - Jiskra, Koch, Fatrdla, Harasim, Dolejší, Mareš, Tomek - Koudelka, Zápotočný, Král - Smutný, Hlavatý, Apeltauer - Procházka, Pavlas, Herman

HBC Malenovice:

Zálešák (Polišenský) - Březík, Novák, Lečbych, Černý, Vingárek, Mikl - Šimíček, Kulička, Skyba - Nohal, Machálek, Hruboš - Huťka, Eibensteiner, Košatka