HBC Malenovice

Hokejbalový klub

PARDUBICE PORAZILY DOROST A POTVRDILY VEDOUCÍ POZICI

4.3.2019

V prvním jarním zápase extraligy dorostu se v Malenovicích představilo pardubické Autosklo a předzvěsti o výsledku utkání se nesly v celku jednostranně - Autosklo bylo absolutním favoritem utkání.

Realita však tak jednoznačná nebyla - domácí vletěli na soupeře a první útočné komando Hradil - Brázdil - Rychlík zapisovalo první brankovou příležitost. Bezbrankový stav rozsekl Štastný, který dorážel střelu Hálka. Bojovně naladění Čamlíci přispěchali s odpovědí poměrně brzy - míček se po ose Brázdil - Hradil dostal k Michalu Rychlíkovy. který svůj návrat do sestavy oslavil gólovou dorážkou na brankovišti - 1:1. Vyrovnaný stav vydržel jen 36 vteřin - Moravec dostal od Hálka ideální přihrávku k pravému hrazení a střelou mezi betony nachytal na švestkách domácího brankáře Chovančíka.

Od druhé třetiny začali hosté čím dál víc přebírat otěže zápasu. Chovančík byl v jednom kole, ale domácí obrana se snažil co mohla, aby neinkasovala, leč marně. Štastný našel mezi kruhy volného Moravce, který se tam zjevil nečekaně jak španělská inkvizice a posunul skóre do stavu 1:3. Malenovice najednou začali hrát zmatečně a neorganizovaně. Výsledkem toho byl Hálkův gól na 4:1 a akcie domácích začaly prudce klesat. Kovařík bral oddechový čas - změna mírná nastala, ale 5. brance v domácí síti nezabránil.

Třetí třetinu zahájil Lauryn gólem na 6:1 a definitivně rozhodl zápas. Za domácí po krásné přihrávce od Brázdila korigoval Hradil. A za chvíli přišla domácím vhod přesilovka - Kovařík zariskoval a odvolal Chovančíka z branky, ale risk skončil krachem, protože Brázdil na modré zachyboval a Hálek už jen jednou rukou dopíchl míček do prázdné klece. Hálek dokončil hattrick stejně jako Moravec, ale i přesto se domácím nakonec podařilo přesilovku využít. Dudík nastřelil míček z modré čáry a ve zmatku před brankovištěm dokázal Mišurec přihrát Miklovi, který uzavřel gólový účet zápasu a lehce zkorigoval prohru domácího celku.

Proti lídrovi tabulky však domácí úplně nepropadli. Dlouho drželi krok a celý zápas bojovali za co možná nejlepší výsledek, a za to přišlo mimo jiné taky soupeřovo uznání.

Kouč Kovařík ohodnotil souboj s lídrem následovně: "Zápas musím rozdělit do tří úseků a jde to krásně po třetinách. První byla hodně dobrá, ve druhé jsme naopak absolutně propadlyi a třetí byla uspokojivá. Chyb bylo mnoho a je potřeba, aby hráči začali zase zoodpovědně chodit na tréninky jako tomu bylo na podzim. Řekli jsme si, že budeme pracovat na zlepšení, tak budeme pracovat a makat! V konečném součtu si ale myslím, že v zápase lehounce převyšovaly klady nad zápory."

HBC Malenovice - Autosklo Pardubice 3:8 (1:2,0:3,2:3)

Branky a asistence:

10. Rychlík (Hradil, Brázdil), 34. Hradil (Brázdil), 44. Mikl (Mišurec, Dudík) PP - 7. Šťastný (Hálek, Moravec), 11. Moravec (Hálek, Šťastný), 22. Moravec (Šťastný, Kopřiva), 25. Hálek (Lauryn, Bolek), 28. Lauryn (Šťastný), 33. Moravec (Kopřiva), 43. Hálek (Šťastný, Bolek) EN/SH, 43. Hálek (Šťastný, Bolek) SH

Vyloučení: 2:1

Využití 1:0, v oslabení 0:2

Střely: 14:13

Diváci: 30

Rozhodčí: Olesz, Lečbych

Sestavy:

HBC Malenovice:

Chovančík (Zámečník) - Kalivoda, Šprtová, Dudík, Mikl, Dlapa, Mozga - Rychlík, Brázdil, Hradil - Heralt, Cunda, Hink D. - Mišurec, Hink M., Hasíková - Bureš

Autosklo Pardubice:

Kuryviál (Bitnar) - Hálek, Bolek, Kopřiva, Křemenák - Moravec, Šťastný, Lauryn - Tichý, Petráš, Kábrtová