HBC Malenovice

Hokejbalový klub

DRUHÝ HRACÍ VÍKEND ZAČÍNAJÍ I ŽÁCI

4.3.2019

Jarní části soutěží se pomalu rozbíhají a po úspěchu mužů v Jihlavě a porážce dorostu s favorizovanými Pardubicemi, začínají i oba žákovské týmy HBC Malenovice. V sobotu 9.3. přijedou do Lopik arény v rámci Ligy starších žáků hokejbalisté Hodonína. Po výhře na jihu Moravy budou favority domácí, ale jak říká trenér Adam Kovařík, soupeře nemůžou podcenit: "Zápas rozhodně nebude předem rozhodnutý, byť soupeř je na posledním místě tabulky. V prvním vzájemném zápase ukázal, že umí kousnout, ale my máme svůj jasný cíl a půjdeme si pro něj, a proto Hodonín rozhodně nepodceníme." Utkání začíná v 11:00.

Ten samý den, ale o 150 km dále v Karviné se představí na turnaji severomoravského přeboru mladší žáci. Už v 9:00 narazí na domácí výběr HbK. V 11:00 změří své síly se Sokolem Poruba a v závěrečném zápase celého turnaje narazí na slovenský Medokýš Martin. "Máme po zimní přípravě, ale teprve dle výkonů na hřišti zjistíme, zda splnila svůj účel. Určitě chceme předvést co nejlepší hru a hlavně si hokejbal užít" dodal kouč Jan Brázdil.

Těžký los padl na dorostence. Po domácím zápase s velmi silnými Pardubicemi, vyráží malenovičtí mladíci k dalším východočechům do Letohradu. Jak proti tomuto soupeři hrát můžou poradit Brázdil s Hradilem, jenž nastupují v letošní sezoně za soupeřovy juniory také v extralize. V Malenovicích se na podzim odehrál zápas s vyrovnaným výsledkem, kdy v prodloužení o výhře rozhodl gól z přesilovky a bodu navíc pro hostující Jeleny. Druhý vzájemný duel sezóny je na programu v neděli 10.3. ve 14:00.

Kdo nemůžete podpořit mladší žáky v Karviné nebo dorostence v Letohradu, přijďte fandit v sobotu v 11:00 do Lopik arény starším žákům proti Hodonínu!