HBC Malenovice

Hokejbalový klub

TURNAJ V KARVINÉ SE MLADŠÍM ŽÁKŮM VYDAŘIL

12.3.2019

První jarní test mladších hokejbalistů proběhl v Karviné nad očekávání. Ti nejméně zkušení ukázali obrovský posun dopředu a dobrou kvalitu. Zimní příprava proběhla v naprostém pořádku.

HBC Malenovice - HbK Karviná 5:3 (2:2,3:1), střely: 30:38

Úvodní zápas turnaje s největším rivalem malenovických žáků začal skvěle. Domácí tým jim otevřel obranu a dovolil hned dvakrát skórovat. Překvapivě rozjeté Malenovice ale také neudržely dlouho čisté konto a Karviná do první půle srovnala.

Do druhé půle nastoupili hráči Malenovic jako do úvodní, ale s pevnější obranou a navíc se jim podařilo odskočit o tři branky. Domácí Karviná dokázala pouze v závěru snížit na konečných 5:3.

TJ Sokol Poruba - HBC Malenovice 1:8 (1:4,0:4), střely: 32:45

Do druhého utkání byli mladí Čamlíci po solidní hře a vítězství nad Karvinou nažhaveni. Poruba se zlepšuje zápas od zápasu, což bylo znát. Do začátku 9. minuty to bylo vyrovnané 1:1. Po té začali zelení demontovat snaživou hru Poruby a střílet branky. Poločasové skóre se zastavilo na stavu 4:1.

Druhá půlka byla vedena jako závěr té první. S velkou oporou v bráně a vydatnou střeleckou potencí nakonec Malenovice neinkasovaly a vstřelili osm gólů.

HBC Malenovice - Medokýš Martin 5:8 (3:6,2:2), střely: 60:45

Malenovicím do posledního klání vůbec nevyšel vstup. Už v čase 4:32 se slovenským Medokýšem prohrávali 0:4. Bojovný tým Čamlíků se nedal a začal makat. Dobrou kombinací se s hrou Martina dokázali srovnat a chvílemi zatlačili soupeře v jejich obranném pásmu. Do konce první půli snížili na 3:6.

Ve druhé části byl zápas velice vyrovnaný a na hráčích bylo vidět obrovské odhodlání k boji. Konečných pět tref bylo dosud největší náloží do svatyně slovenskému týmu. Nebýt tragického úvodu, mohlo být skóre i výsledek jistě veselejší.

Sestava:

Bár Oldřich - Opavská Sabina „C“, Rafaj Matěj, Směja Tomáš, Mozga Jakub - Šrajer Vojtěch, Šrajer Viktor, Řehánek Tomáš, Vidlář Petr, Brázdil Tobiáš, Štramberský Albert.

Trenér Jan Brázdil pochválil svůj tým: "V prvním jarním turnaji mladší žáci předvedli vynikající výkon. Výborná sehranost byla hlavní rolí ve výkonnosti týmu. Hráči se výborně doplňovali a podporovali. Oceňuji výbornou disciplínu."

Na další turnaj se můžete těšit v neděli 7.4.2019 na hřišti v domácí Lopik aréně.