HBC Malenovice

Hokejbalový klub

STARŠÍ ŽÁCI PORAZILI HODONÍN

12.3.2019

První zápas jara pro starší žáky znamenal souboj s posledním Hodonínem. Již v prvním vzájemném zápase se ukázalo, že Hodonín není soupeř hoden podcenění. Hned na začátku to hosté potvrdili první příležitostí. Zhruba po šesti minutách přebírali iniciativu zápasu pomaličku se rozjíždějící Čamlíci. První šanci měl Kvapil, který nastřelil pravou tyč. Souvislý tlak proměnil v 8. minutě domácí kanonýr Petr Mišurec, jenž na brankovišti dorážel střelu Davida Hinka.

Ve druhé třetině se obraz hry příliš nezměnil, domácí měli uzemní převahu, ale šancí mnoho nebylo. V 19. minutě opět dorážkou z brankoviště překonal Pomajbíka Kvapil. Za další dvě minuty našel Hasíkovou krásným pasem přes celé hřiště Kalivoda, ale branka z toho nebyla. Dvě minuty před druhou sirénou už však ano - Michal Hink svou opakovanou střelou překonal hodonínského brankáře, a jak jinak než z brankoviště.

Třetí třetinu zahájil svou střelou Kalivoda, ale gólová nebyla. Za to David Hink po přihrávkách svého bratrance Michala a Martina Dlapy z mezikruží se už nemýlil - 4:0. Za tři minuty rozšířil svůj sezónní gólový účet Petr Mišurec na číslo 11, když zase využil nedůrazu hostí na brankovišti. Skóre zápasu uzavřel Dlapa, jenž tečoval Mozgovo nahození z červené čáry. Na konci měl Petr Mišurec několik šancí, trefil dokonce i tyč, ale hattrick z toho nakonec nebyl.

Domácí opanovali utkání poměrně jednoznačně a splnili si nepsanou povinnost v podobě tří bodů.

Trenér Adam Kovařík ohodnotil úvodní utkání starších žáků následovně: "Sice jsme dali šest branek, ale bylo to takové křečovité a nervózní. Jakoby nás dnes svazoval pocit povinnosti. Od třetí třetiny to už bylo v pohodě, už jsme začali kombinovat, nabíhat si a celkově hrát celoplošně dobře. Soupeř byl hodně nepříjemný, napadal a komplikoval nám hru co to šlo. Ale vyhráli jsme a to je to oč tu běží."

HBC Malenovice - HBC Hodonín 6:0 (1:0,2:0,3:0)

Branky a nahrávky: 4

Mišurec Petr (Hink D., Hasíková), 19. Kvapil, 24. Hink M. (Kalivoda) PP, 32. Hink D. (Hink M., Dlapa), 35. Mišurec Petr (Kvapil, Mozga), 37. Dlapa (Mozga, Mišurec Petr).

Vyloučení: 1:3, využití: 1:0.

Střely: 39:13.

Diváci: 33.

Rozhodčí: Opavský, Lečbych.

Sestava HBC Malenovice:

Zámečník (Chovančík) - Kalivoda, Dlapa, Mozga - Mišurec Petr, Hink M., Hink D. - Hasíková, Kvapil, Olšina - Mišurec Patrik.