HBC Malenovice

Hokejbalový klub

DOROST PROHRÁL V LETOHRADU, ALE NEZKLAMAL

12.3.2019

V neděli v deštivém počasí se malenovický dorost představil v krásném letohradském areálu, aby poměřil síly s tamními Jeleny. A začátek zápasu hostům vyšel! Cunda v útočném pásmu vyhrál vhazování na Mikla, ten okamžitě střílel a Richard Heralt zaparkovaný na brankovišti dorážel - 0:1. Malenovičtí dorostenci si, tak ve čtvrtém zápase ze čtyř v Letohradu připsali úvodní gól utkání. Pak ale nastala domácí pouť. Jeleni zasypali Čamlíky sprškou střel a Chovančík se musel vypořádat s únikem Kalouska, nebezpečnou střelou Macháčka, nebo důraznými dorážkami Vacka. Domácí nakonec v první třetině srovnali, když Vacek jen nahodil míček na branku a ten se přes chrániče obránců dostal do branky - 1:1. Letohrad opět zavřel Malenovice v pásmu a především Macháček testoval pozornost malenovického brankáře - úspěšný byl v nejméně vhodnou dobu, 6 vteřin před koncem zamotal s Vackem a Luxem hostující obranu a posunul skóre na 2:1.

Druhá třetina vypadal jak dobrovolná rezignace Malenovic - Kalousek, Lux a dvakrát Macháček překonali bezmocného Chovančíka, který tři ze čtyř gólů vůbec neviděl a neměl sílu se ani zlobit na svou obranu, která ho nechala absolutně na holičkách.

Důrazná rozmluva v kabině měla za následek abnormální zlepšení. Hostů bylo najednou ve třetí třetině plné hřiště a z party kluků najednou hráči působili jako tým, který dřel jeden za druhého. Výsledkem toho byla využitá přesilovka 5 na 3, kterou po krásné kombinaci využil střelou do prázdné brány Mikl. Za 52 sekund svou první branku v dorostu vstřelil Bureš, jenž zakončil únik po ose Brázdil - Hradil. Uplynuly tři minuty a gól si připsal také kapitán Hradil, který sice neproměnil samostatný únik, ale míček si vybojoval a bombou pod horní tyč definitivně vrátil Malenovice do hry. Letohrad reagoval oddechovým časem, ale hostům to vítr z plachet nevzalo. Zlom nastal když Dudík zbytečnou kličkou na obrané modré čáře přenechal míček Macháčkovi, který se vydal sám na Chovančíka a dvojtou kličkou mu nedal vůbec šanci. Tím utlumil nápor Malenovic. Hráči nic nevzdávali. Přežili domácí přesilovku a dostali možnost trestného střílení. Tradičním exekutorem je Petr Mišurec, který se vydal proti Vackovi, jenže míček mu při kličce odskočil a smutný útočník ho našel až u mantinelu. 15 vteřin před koncem završil do prázdné brány svou "onemanshow" Macháček pátým gólem a uzavřel deštivé a nakonec velmi napínavé utkání. Nebýt výpadku ve druhé třetině, mohli hosté reálně myslet na body. O to je pachuť utkání horší.

Hodnocení nebylo pro trenéra Adama Kovaříka vůbec jednoduché: "Letohrad byl lepší, o tom žádná, ale škoda, že naše zmrtvyvstání přišlo až za stavu 6:1. Něco si řekneme v kabině a pak příjdeme na plac a pobíháme tam jak na sídlišti za barákem. Ovšem to, co se událo ve třetí třetině beru jako obrovské plus, začali jsme hrát jako tým a hlavně díky tomu jsme se dokázali vrátit aspoň na chvíli do zápasu. Škoda nepoučitelných chyb, které se opakují zápas co zápas. Někteří hráči by si měli více věřit a mít k sobě i trochu sebereflexe. Stále věřím, že se to zlepší, protože nerad věci vzdávám, tak znovu říkám, že budeme pracovat na tom, na čem je třeba a není možné, aby se to časem nedalo do kupy."

SK HOKEJBAL LETOHRAD - HBC MALENOVICE 8:4 (2:1,4:0,2:3)

Branky a asistence HBC Malenovice:

4. Heralt (Cunda, Mikl), 32. Mikl (Kalivoda, Brázdil) PP, 32. Bureš (Hradil, Brázdil), 35. Hradil (Kalivoda, Brázdil).

Vyloučení: 5:6, využití: 1:1.

Střely: 30:16.

Sestava HBC Malenovice:

Chovančík - Kalivoda, Dlapa, Dudík, Mikl - Bureš, Hradil, Brázdil - Zpěvák, Cunda, Heralt - Hink D., Hink M., Mišurec - Láník.