HBC Malenovice

Hokejbalový klub

DOROST ZÍSKAL SKALP SILNÉHO SVÍTKOVA

19.3.2019

Krásná prosluněná neděle 17.3.2019, to byl den, kdy do Malenovic přijel dorost Svítkova, který okupuje druhé místo extraligové tabulky. Řádně nažhavení domácí byli ti, kteří začali diktovat tempo zápasu. První šanci měl Cunda, ale na brankovišti trefil pouze dobře postaveného Štovíčka. Chovančík na druhé straně tolik práce neměl, ale i tak si musel poradit s těžkou střelou agilního Bláhy. Domácí měli k dispozici přesilovku, ale navrátilec do sestavy Rychlík mířil opět jen do brankáře hostí. První třetina branku nepřinesla a před druhou se vznášel otazník, co to udělá s domácími hráči, protože vstupy do nich nemají dobré a celkově druhé třetiny vůbec.

Překvapivě byl však opak pravdou a Čamlíci od začátku druhé periody posadili hráče Svítkova doslova na kolotoč. Nejprve poslal Mikl do úniku Hradila a ten trefil přesně pravou šibenici. O 50 sekund později byl na brankovišti přesný Bureš, jenž dorazil střelu Brázdila. Za dvě minuty v oslabení skvěle napadal Zpěvák, z jehož práce těžil Kalivoda, který po Brázdilově akci vstřelil do prázdné branky třetí gól domácích. Hosté neskládali zbraně a za dvě a půl minuty snižoval Bláha. Minutu a osmnáct vteřin ho napodobil Korbel a Svítkovské hvězdy byly zpátky v zápase. Důrazná rozmluva a stažení hry na dvě formace, to byly výsledky přestávkového programu domácího trenéra Kovaříka.

Navíc když ve 32. minutě využil přesilovku Hradil bylo v Lopik aréně zase o něco veseleji. Fanoušci Malenovic vytvořili skvělou atmosféru, a svým fanděním a povzbuzováním stále tlačili zelenobílé do útoku. Ani to ovšem nepomoglo a komplikace do hry domácích se dostavily - Hemžský vypálil od modré čáry, jeho střelu nejprve tečoval Rychlík, následně Ilch a bylo to opět o gól. To, co se už jednou vznášelo nad Lopik arénou, se vyplnilo 16 vteřin po snižujícím gólu - Korbel tvrdě vypálil, jeho střela vypadla Chovančíkovi a Brož srovnal na 4:4. Ihned po vyrovnávající brance mohli domácí inkasovat ještě jednou, ale Chovančík infarktový obrat nedopustil, střelu vyrážečkou vyrazil a domácí se vrhli do útoku. Do šance se okamžitě dostali Hradil a po něm Mikl, ale vystřídavší brankář Procházka ještě neinkasoval. Jenže míček se dostal k Janu Brázdilovi, a ten šťastnou střelou dostal míček do branky a Čamlíci si vzali zpět své vedení. Do konce zápasu už žádné branky nepadly, domácí museli ještě čelit soupeřově powerplay, ale vše nakonec ustáli a mohli slavit senzační výhru nad těžkým soupeřem ze Svítkova. Zápas to byl díky fanouškům, počasí a hlavně oběma soupeřům oku lahodící a každý z aktérů si ho jistě náležitě užil.

Hrdý kouč Kovařík neskryval po zápase nadšení: "No krásný zápas, skvělé vítězství, skvělá atmosféra. Děkuji soupeři a fanouškům za to, jak nás hnali dopředu. Tak kvalitní a napínavý souboj jsme už dlouho nehráli. A především děkuji svému týmu za to, že jsme se po těch těžkých zápasech dokázali semknout a hecnout se k tak skvělému výkonu a že jsme si dokázali, že hrát umíme. Tým bojoval jeden za druhého, na hřišti to bylo vidět. Bohužel, anebo bohudík i za herní výpadky a vrácení Svítkova do hry. Přesto jsme pak dokázali všechno zvládnout a zápas nakonec dovést k vítězství."
 

HBC Malenovice - HBC Svítkov Stars 5:4 (0:0,3:2,2:2)

Branky a asistence:

17. Hradil (Mikl, Cunda), 17. Bureš (Rychlík, Brázdil), 19. Kalivoda (Brázdil) SH, 32. Hradil (Kalivoda, Brázdil) PP, 39. Brázdil - 28. Bláha (Birta), 29. Korbel (Ilich), 38. Ilich (Hemžský), 38. Brož (Korbel).
 

Vyloučení: 7:8, využití: 1:0, v oslabení 1:0. Střely: 36:29. Diváci: 50. Rozhodčí: Komárek, Lečbych.

Sestavy:

HBC Malenovice: Chovančík (Zámečník) - Šprtová, Kalivoda, Mikl, Dudík, Dlapa, Mozga - Rychlík, Brázdil, Hradil - Zpěvák, Cunda, Heralt - Mišurec, Hink M., Hink D. - Bureš. Svítkov Stars: Šťovíček (35. Procházka) - Birta, Hemžský, Linhart, Rejlová - Brož, Ilich, Korbel - Bláha, Korec, Malý.