HBC Malenovice

Hokejbalový klub

MUŽSKÝ A-TÝM PORAZILI VEDOUCÍ FLYERS

20.3.2019

Soubojem i o co nejlepší pozici pro play off bylo utkání druhých Malenovic proti vedoucímu týmu 2. ligy skupiny Morava jih, jihlavským Flyers. Zápas byl od počátku vyrovnaný a opatrný. V polovině třetiny byli během minuty vyloučeni dva hráči Malenovic a hosté hráli více, než minutovou přesilovku 5 na 3, kterou naštěstí pro domácí nevyužili. V závěru třetiny putoval míček po ose Vingárek, Huťka na dorostence Brázdila a ten zakončil svůj únik blafákem do bekhendu - 1:0.

Po první pauze začali domácí nabírat na aktivitě. Soupeř se snažil těžit převážně z přesilovek. Střelecky bylo skóre téměř vyrovnané a stav utkání se změnil až 5 minut před druhou přestávkou. Opět z brejku a opět se z gólu radovali domácí. Hruboš vyzval ke skórování Nohala a ten se nemýlil. Stav 2:0 vydržel do další přestávky.

Góly začaly padat až v závěrečné třetině. Ve 38. minutě se prosadil opět Brázdil po kombinaci stejných hráčů, jako u úvodní branky. Ještě v téže minutě ovšem zásluhou Jobáka jihlavští snížili. Minutu na to se podruhé prosadil i Nohal, kterému asistovali Havlík s Hrubošem a uklidnil tak domácí sestavu. V závěru dohrávali hráči Flyers po zranění tří spoluhráčů pouze s devíti hráči do pole. Domácí indispozice soupeře využili ke vstřelení ještě dvou branek z holí Šimíčka a Hladkého.

Konečné skóre 6:1 nevypadá, že by hrál druhý s prvním. Snad Čamlíkům vydrží forma i do dalších zápasů při bojích o co nejlepší výchozí pozici pro play off.

Hráč utkání Jan Brazdil ml. k utkání dodal: "Hráli jsme s vedoucím týmem tabulky, takže jsme chtěli samozřejmě vyhrát. Předvedli jsme dobrý výkon. Dá se říct, že jsme byli lepším týmem, a tedy i výhra byla z mého pohledu zasloužená. Jedinou kaňkou zápasu bylo zranění hráčů soupeře. Těm přeji samozřejmě brzké uzdravení."

HBC Malenovice - HBC Flyers Jihlava 6:1 (1:0,1:0,4:1)

Branky a asistence:

13. Brázdil (Huťka, Vingárek), 25. Nohal (Hruboš), 38. Brázdil (Huťka, Vingárek), 39. Nohal (Havlík, Hruboš), 43. Šimíček (Hladký, Skyba) PP, 45. Hladký (Novák, Skyba) - 38. Jobák (Smutný).

Vyloučení: 8:7, využití: 1:0. Střely: 27:22. Diváci: 73. Rozhodčí: Komárek, Kovařík.

Sestavy:

HBC Malenovice:Zálešák (Polišenský) - Březík, Novák, Lečbych, Černý, Vingárek, Langer, Mikl - Hladký, Skyba, Šimíček - Hruboš, Havlík, Nohal - Svozil, Brázdil, Huťka - Eibensteiner, Machálek.
HBC Flyers Jihlava:Milfajt - Kourek, Schlögl, Dlabaja, Kučera - Brázda, Smutný, Jobák - Souček, Drápela, Rezek - Lorenc, Lichtenberg.