HBC Malenovice

Hokejbalový klub

V LOPIK ARÉNĚ ŘÁDILI NEJMENŠÍ HOKEJBALISTÉ

28.3.2019

Malenovická Lopik aréna byla v neděli 24.března centrem (řá)dění nejmenších hokejbalových nadějí za účasti pěti klubů v přeboru Severní Moravy.

Na úvod se na dvou hřištích vystřídali v celkem deseti soubojích hráči a hráčky týmů SHC Opava, HbK Karviná, TJ Sokol Poruba, HBK Medokýš Martin a HBC Malenovice v turnaji přípravek. Naši trenéři opět využili i hráče z minipřípravky. Celkem se v domácím týmu vystřídaly 3 hráčky (z toho 1 brankářka) a 8 hráčů, což značí velmi dobrou práci trenérů HBC Malenovice v těchto kategoriích. Trenér Lukáš Urbánek si hru pochvaloval: "První zápas jsme po dlouhé zimní přestávce všichni netrpělivě vyhlíželi. Z počátku byla znát nervozita nejen mezi hráči, ale i mezi trenéry. V domácím prostředí jsou zkrátka všichni pod tlakem. Nakonec se vše povedlo a tým ukázal, že má velkého ducha. V kategorii přípravek jsme měli hned 3 nové hráče, kteří posílili náš tým teprve v září. Bojový výkon předvedla Ilona Minářová, Matyáš Jurášek a svůj první gól na turnaji zaznamenal Matěj Vidlář."

Po skončení turnaje nejstarších dětí následovala série zápasů minipřípravek. Tento přebor hrají čtyři týmy. Kromě Poruby všechny jako u přípravek. I do tohoto turnaje se zapojilo 8 malých Čamlíků, z toho 2 z mikropřípravky. "V kategorii minipřípravek je potřeba vyzdvihnout výkon Dominika Hýžďaly a Kryštofa Divokého, který měl na turnaji premiéru. Oba hoši předvedli na svůj věk obdivuhodný bojový výkon a jsou velkým příslibem pro budoucnost." dodává trenér.
V Malenovicích se stává pravidlem a snad i tradicí, že v závěru hracího dne se proti sobě postaví úplní benjamínci hokejbalu. Tentokrát si v exhibičním utkání zahráli holky a kluci mikropřípravky Karviné a Malenovic. "V mikropřípravkách hráli naši nejmladší hráči, kteří náš tým doplnili na podzim. Naší tajnou zbraní byla sourozenecká sehranost. Přeci jde jenom vidět, když se hráči znají nejen z prostředí hokejbalu, ale tráví spolu čas i mimo hřiště. Proto věříme, že Ellen s Péťou a Emička s Tomáškem se postupným sbíráním zkušeností se stanou bezesporu oporami svých týmů." uzavřel kouč Lukáš Urbánek.

Celý den s hokejbalem si děti, trenéři, rodiče i fanoušci užili. Počasí přálo a výsledkem a vítězstvím pro všechny ty caparty byl skvěle strávený den s jejich oblíbeným sportem - hokejbalem.

Sestava přípravek HBC Malenovice:Brázdilová Sára - Brázdil Tobiáš, Bár Oldřich, Jurášek Matyáš, Vidlář Matěj, Urbánek Matěj, Vích Ondřej, Mozga Jakub Ivan, Bárová Eliška, Minářová Ilona, Kamarád Ladislav.

Sestava minipřípravky HBC Malenovice: Urbánek Matěj - Vích Ondřej, Mozga Jakub Ivan, Bárová Eliška, Minářová Ilona, Kamarád Ladislav, Divoký Kryštof, Hýžďal Dominik.

Sestava mikropřípravky: Ellen a Petr Petříkovi, Tomáš a Ema Doleželovi, Dominik Hýžďal.