HBC Malenovice

Hokejbalový klub

A-TÝM NA JAŘE POTŘETÍ VÍTĚZNĚ

30.3.2019

Další klání čekalo muže HBC Malenovice v sobotu 23.3. od 14:00 na hřišti v Novém Lískovci proti Bulldogs Brno B.

Hosté v roli favorita se od úvodu snažili dokazovat, že jarní výsledky nejsou žádnou náhodou. Střelecky byli aktivnější, ale první gól přišel až v čase 8:35, kdy Nohalovu přihrávku využil Hruboš. O minutu později lovil míček z brány i Polišenský - Buldoci srovnali z přesilovky Nazadem. Do šaten šli s úsměvem na rtech malenovičtí, když půl minuty před první sirénou využili přesilovku 5 na 3. Úspěšným střelcem byl opět Adam Hruboš po asistenci Havlíka.

Prostřední dějství se neslo v podobném duchu, jen s rozdílem, že branky padly několik minut po pauze. Nejprve v 18. minutě přidal třetí branku z přesilovky po kombinaci kapitána Březíka a Eibensteinera Huťka. Jen o pár vteřin později snížil za Brno Plhák. Brněnští drželi krok s Malenovicemi celé dvě třetiny. Do další přestávky se již skóre nezměnilo.

Před třetí třetinou domací vystřídali brankáře a hned z první vážné střely padl gól, když po Langerově pasu Šímíček vymetl pravý horní roh brány. Vteřinu po vypršení 37. minuty završil svůj Hattrick Hruboš, kterému asistoval Lečbych. Ve 40. minutě se podařilo Jelínkovi upravit na 3:5. Přesto na tom byli hosté fyzicky lépe a dařili se jim i přesilovky. Třetí v utkání zúročili ve svou 6. branku Nohalem. Asistoval mu Novák a čtyřbodový Hruboš. 22 sekund před koncem po vyločení Machálka zkusili domací power play 6 na 4. Tento risk jim nevyšel - Košatka vyzval Šimíčka a ten ze středního pásma trefil prázdnou bránu.

Malenovice tak na jaře pokračují ve výborných výkonech a připisují si další vítězství do tabulky 2. ligy skupiny Morava jih.

Hráč zápasu Bohuslav "Bob" Huťka okomentoval souboj s Buldoky takto: "Zápas s Bulldogs Brno hodnotím kladně. I přes absenci některých hráčů jsme odehráli dobrý zápas. Soupeř nám nedal nic zadarmo. Dlouhou dobu s námi drželi krok a nemohli jsme najít recept jak překonat jejich gólmana. Zápas byl dlouhou dobu vyrovnaný, drželi jsme si náskok pouze o gól. Naštěstí se nám podařilo využít tři přesilovky a tím stáhnout zápas na naší stranu. Ve třetí třetině jsme soupeře k ničemu nepustili a zápas dotáhli k vítězství."

HBC Bulldogs Brno "B" - HBC Malenovice 3:7 (1:2,1:1,1:4)

Branky a asistence HBC Malenovice: 9. Hruboš (Nohal), 15. Hruboš (Havlík) PP, 18. Huťka (Eibensteiner, Březík) PP, 33. Šimíček (Langer), 38. Hruboš (Lečbych), 45. Nohal (Hruboš, Novák) PP, 45. Šimíček (Košatka) EN/SH.
Sestava HBC Malenovice: Polišenský (Zálešák) - Novák, Mikl, Březík, Lečbych, Langer, Vingárek - Hruboš, Nohal, Havlík - Šimíček, Machálek, Svozil - Košatka, Eibensteiner, Huťka.