HBC Malenovice

Hokejbalový klub

DOROST VYHRÁL I BEZ DVOU KLÍČOVÝCH HRÁČŮ

31.3.2019

V neděli 24.3. 2019 odcestoval dorost HBC Malenovice na půdu posledního Kyjova. Kouč Kovařík tentokrát nechal doma odpočívat Ondru Hradila a Honzu Brázdila, dva klíčové hráče týmu.
 
I podle postavení v tabulce se zápas začal odvíjet. Už v čase 01:42 vsítil první gól Michal Rychlík, jenž propálil z pravého kruhu Studénku. O čtyři minuty později se ujala souhra žáků - Kalivoda udržel pásmo, posunul na Mišurce a dvorní střelec starších žáku přihrál Davidu Hinkovi, jenž do poloprázdné branky posunul ukazatel skóre na 0:2. Další branky už do dokonce první části nepadly a krom úniku Dufka, který s klidem vyřešil Zámečník, se nic vážnějšího nestalo.
 
Do druhé části vstoupili hosté stejně jako do té první, akorát chyběla gólová tečka. Územní převaha však byla mnohem větší než v první třetině. Branku si hosté museli doslova vybojovat - Bureš svým důrazem poslal k zemi Dufka, vzal si míček, obkroužil kruh a vymetl pavučinky v pravé šibenici - 0:3. Tempo opadalo a další šance neproměnili Michal Hink a Cunda. Druhá třetina tak skončila beze změny skóre.
 
Třetí třetina opět pokračovala ve stejném duchu, ale hostům se evidentně moc hrát nechtělo. Situace hodně přehrávali a výsledkem nemohlo být nic jiného, než snížení domácích. Postarala se o něj Kristýna Butašová, která nastupovala tři roky zpět i za malenovický dorost. Domácím přišla vhod přesilovka za špatné střídání, ale v powerplay ukončil zápas David Hink, který zachytil rozehrávku Dufka a poslal míček do prázdné klece.
 
Malenovice, tak splnily povinnost a vezou z Kyjova tři body.
 
"No dnes jsme splnili povinnost a získali tři body, ale to je asi tak vše, co pozitivního na tom je. Chtěl bych pochválit třetí formaci za výkon a rozhodně i soupeře, který bojoval celých 45 minut o co nejlepší výsledek. Asi takové zápasy neumíme hrát, protože hráči se vždy změní v partu pitomých potácivých paviánů a přes veškeré upozornění neodehrají celý zápas naplno. No co už, tři body máme a příští zápas jedeme na zápas sezóny do Poruby, tak nám držte palce, díky ahoj" uzavřel Adam Kovařík, trenér dorostu HBC Malenovice.

HbK Kyjov - HBC Malenovice 1:4 (0:2,0:1,1:1)

Branky a asistence HBC Malenovice:2. Rychlík (Heralt, Cunda), 6. Hink M. (Mišurec, Kalivoda), 22. Bureš, 45. Hink D. SH/EN.

Sestava HBC Malenovice:Zámečník - Šprtová, Kalivoda, Dudík, Mikl, Dlapa, Mozga - Hink D., Hink M., Mišurec - Heralt, Cunda, Rychlík - Láník, Hasíková, Bureš.