HBC Malenovice

Hokejbalový klub

STARŠÍ ŽÁCI OPĚT NEZAVÁHALI

2.4.2019

Na poslední třetí vzájemné měření sil vyrazili starší žáci Malenovic do Hodonína. První dva zápasy opanovali hosté z předměstí Zlína a jiný příběh se nepředpokládal ani dnes.
 
Už po dvou minutách vstřelil první gól Petr Vidlář, pro kterého vybojoval míček Kvapil. O další dvě minuty později se rozjásali domácí příznivci - skóre srovnala Lagová. Téměř v půlce první třetiny si gól vybojoval Kvapil opět skvělým napadáním, které zakončil skvostnou bekhandovou kličkou a gólem na 2:1. O 52 vteřin později přidal třetí gól Michal Hink a hosté začali už hodně volně dýchat. Poměrem 3:1 tak skončila první třetina.
 
Hned po osmi sekundách té druhé vyšel signál režiséra Kalivody, který skončil brankou Davida Hinka. Ve dvaadvacáté minutě se připomněl kanonýr Petr Mišurec. Po akci Michala Hinka a Petr Vidláře orazil svoji střelu o spojnici a zapsal 13. gól v sezóně. Tlak Čamlíků trval, ale Zámečník v bráně musel být na pozoru, protože domácí nechtěli dát svou kůži lacino.
 
Třetí třetina měla poklidné tempo a stálý tlak hostí, kteří však museli čelit několika brejkům Hodonína. 10 minut před koncem třetí třetiny dal druhý gól v zápase David Hink jenž doslova vymotal celou obranu a zavěsil pod lapačku na 6:1. Domácím vyšel brejk 5 a půl minuty před koncem korigoval na 2:6 Vyzanko. Hostům přišla vhod přesilovka a kouč Kovařík odvolal Zámečníka z branky a vyzkoušel hru v šesti. Ta vyšla a gólovou dorážkou se prezentoval bojovný bek Mozga. Gólově však zápas neukončil - Kalivoda si v obraném pásmu neodpustil kličku navíc, Adamec ho obral o míček a ukončil zápas v poměru 3:7.
 
Čamlíci, tak zapsali další tři body a směle dál kráčí za vytouženým cílem. Ovšem mají před sebou ještě zápasy se suverénním Martinem.
 
Trenér Adam Kovařík: "Dnes ta hra měla hlavu a patu, byl tam pohyb, byl tam chtíč, bylo tam nasazení a byla tam myšlenka. Dařilo se nám celkem i střelecky a celkově nám toho dost vyšlo. Bohužel tam byla i spousta chyb, ale na odstranění jich máme ještě dost času. Vyzkoušeli jsme si hru bez brankáře a úspěšně, takže já jsem spokojený. Hodonín má tým budoucnosti, který má potenciál a byli nám velmi nepřijemný soupeřem. Uvidíme jak to nakonec dopadne, ale jedny z prvních povinných bodů jsme splnili, teď nás čekají další úkoly."
 

HBC Hodonín - HBC Malenovice 3:7 (1:3,0:2,2:2)

Branky a asistence HBC Malenovice: 2. Vidlář (Kvapil), 7. Kvapil, 8. Hink M. (Kalivoda, Hink D.), 16. Hink D., 22. Mišurec Petr (Hink M., Vidlář), 37. Hink D. (Dlapa, Mišurec Petr), 42. Mozga (Kalivoda) PP.
 
Sestava HBC Malenovice: Zámečník - Kalivoda, Řehánek, Mozga, Dlapa - Hink D., Hink M., Mišurec Petr - Vidlář, Hasíková, Kvapil - Mišurec Patrik, Opavská, Olšina.