HBC Malenovice

Hokejbalový klub

MUŽI ZVÍTĚZILI NAD SILNÝM HODONÍNEM

2.4.2019

Desetiminutové zpoždění rozhodčích zapříčinilo posun začátku nedělního druholigového utkání mezi muži Hodonína a domácích Malenovic.
 
Jakmile sudí vhodili úvodní buly, začala ta správná hokejbalová bitva se vším všudy. Hrálo se nahoru dolů, oba týmy nenechaly soupeři ani metr prostoru zadarmo. Hosté byli přesto aktivnější, měli více střel a jejich hra byla celoplošně důraznější. Dokazuje to i první přesilovka, kdy domácí za dvě minuty vystřelili jen jednou na Oláhovu branku. Zákonitě přišel trest. V 9. minutě po nenápadné akci zakončoval kapitán Hlavačka. Z Čamlíků byl od začátku velmi aktivní Nohal. Svou první šanci z brejku ještě nevyužil, ale v čase 13:07 po přihrávkách Brázdila a Mikla vyrovnal.
 
Druhá třetina začala opět ve vysokém tempu, hosté se snažili svým typickým způsobem napadat technickou hru domácích. Po necelých dvou minutách se Malenovice mohly dostat do zápasu, když za zdržování hry dostali výhodu přesilové hry. Ty tentokrát nešly, ale hned po jejím vypršení se dostal ke slovu podruhé Nohal - po spolupráci se Šimíčkem a Novákem strhl vedení na stranu zelenobílých. Na časomíře svítil čas 6:00, stav 3:1 a na straně hostí dva osobní tresty. Machálek převzal na modré čáře míček, podle hostí z ofsajdu, ale rozhodčí hru pustli a Hladký s jistotou poslal míček do branky. Protesty hostům jen uškodily. Jejich hra šla rapidně dolů a malenovičtí toho využili vstřelením ještě dvou branek během dalších dvou minut. V prvním případě vybojoval Huťka míček u mantinelu, poslal přes Eibensteinera na Vingárka, kterého nahození skončilo až v brance. Za minutu uzavřel hattrick Nohal po nahrávkách Březíka a Brázdila a domácí se uklidnili. Hodonín dál bušil do malenovické obrany a po sporné brance Kaluži snížili.
 
Do třetí třetiny vstoupili domácí náporem a ve 2. minutě po pasu Havlíka skóroval počtvrté "Nožka". Pak už hrál opět jen Hodonín. Čamlíci se jen bránili a úspěšně. V půli třetiny se ale neubránili přesilovce hostí a Zetocha dal Hodonínu naději. I přes velký tlak už obrana s výborným Zálešákem v brance neinkasovala. V nervózním závěru došlo ještě na nějaké strkanice zakončené bitkou, ale na skóre se již nic nezměnilo.
 
A-tým nezaváhal ani počtvrté, a na jaře získal už 11 bodů. Na čele tabulky mají muži HBC Malenovice náskok už pěti bodů.
 
Střelec a hráč zápasu Filip "Nožka" Nohal: "Zápasy s Hodonínem jsou vždy náročné, jelikož hodně běhají a u mantinelů jsou nepříjemní. Měli jsme pomalý začátek a nevstoupili jsme do zápasu vůbec dobře , ale důležitý byl náš gól na 1:1 před koncem první třetiny. Ve druhé třetině se soupeř nechal trochu rozhodit výkonem rozhodčích a této šance jsme využili a druhá třetina prakticky rozhodla o tom, že jsme dnešní zápas vyhráli. Poté už jsme si jen hlídali vytvořený náskok a došli jsme si pro důležité 3 body. Každopádně až na prvních pár minut to z naší strany byl dobrý zápas a může nás to jen povzbudit před důležitými zápasy v play off."
 

HBC Malenovice - HBC Hodonín 6:3 (1:1,4:1,1:1)

Branky a asistence: 14. Nohal (Brázdil, Mikl), 19. Nohal (Šimíček, Novák), 21. Hladký (Machálek), 23. Vingárek (Eibensteiner, Huťka), 24. Nohal (Březík, Brázdil), 32. Nohal (Havlík) - 9. Hlavačka Z. (Švagerka Z., Švagerka J.), 30. Kaluža (Krupica), 38. Zetocha (Hübl, Helešic) PP.
 
Vyloučení: 2:2, navíc Helešic a Zetocha 10 minut, Vingárek a Navrátil 5 a do konce.
 
Využití 0:1. Střely: 22:33. Diváci: 50. Rozhodčí: Prudík, Ščudla.

Sestavy:

HBC Malenovice: Zálešák (Polišenský) - Novák, Lečbych, Březík, Mikl, Černý, Vingárek - Svozil, Eibensteiner, Huťka - Havlík, Nohal, Brázdil Jan ml. - Hladký, Machálek, Šimíček - Košatka.
 
HBC Hodonín:Oláh - Zeticha, Krupica, Kovář, Švagerka M., Hübl, Mohyla - Rapant, Navrátil, Helešic - Hlavačka Z., Švagerka Z., Švagerka J. - Roch, Kaluža, Kostelanský - Hlavačka L.