HBC Malenovice

Hokejbalový klub

DOROST PORAŽEN PORUBOU I POTŘETÍ

5.4.2019

Malenovice vyrazily poslední březnový den do Ostravy na zápas o bytí a nebytí s TJ Sokol Poruba opět bez svého lídra Brázdila.
 
Začátek zápasu patřil hostům, ale v 6. minutě přišel v přesilovce domácích první tvrdý úder ostravských. Následoval ho další těžký direkt, který si zapsal v další přesilovce Dostál. Hosté, kteří měli více ze hry, byli najednou dvě branky v mínusu a horko těžko se s touhle situací vyrovnávali.
 
Druhá třetina se nesla v náporu Čamlíků, svou šanci nevyužil Hradil, Mikl a Kalivoda a po dvou přesilovkách hostí přišel třetí a zlomový úder mimořádně produktivní Poruby. Smutný Chovančík v bráně mnoho střel krýt nemohl, domácí nehráli aktivně a hrozili jen sporadicky z brejků. Když už střela na Chovančíka šla byla mimořádně nebezpečná. Naději vykřesal 6 minut před koncem druhé třetiny Bureš. Dlapa zavezl míček do pásma, David Hink přihrál mezi kruhy Burešovi a ten prodloužil svou gólovou sérii na čtyři zápasy. Malenovice se nadechly k náporu a v podstatě už nepustily Porubu do hry.
 
Závěrečná třetina začala, jak druhá skončila. Poruba stále jen vyhazovala a hrála z absolutně zabezpečené obrany, do které se prosazuje velice těžce. Dvě a půl minuty před koncem odvolal Kovařík Chovančíka a téměř okamžitě bylo sníženo na 2:3. Hradil vyhrál buly na Rychlíka a ten propálil jinak výbornou Staňkovou v bráně. Napínavý závěr přímého souboje o play off asi nemohl mít infarktovější tečku - Hradil ihned po buly střílel, Staňková levým betonem vyrazila jen před Rychlíka, kterému ke slávě chybělo nějakých 5 centimetrů a poslal míček nad. Poruba už závěr zkušeně dohrála v rohu a mohla se radovat z pojistky účasti v play off. Malenovice i napotřetí vyšly v souboji s Ostravou naprázdno.
 
Trenér Adam Kovařík byl po zápase hodně zklamaný: "Krutá prohra, to rozhodně. Soupeř byl v málem počtu, a proto se nedá divit tomu, že hrál zezadu a skoro neútočil. Dostali jsme tvrdou lekci z produktivity, ale bojovali jsme. Tak to prostě ve sportu chodí, že někdy v nejdůležitější chvíli netrefíte to co jindy trefíte se zavřenýma očima a čelem vzad. Někdy se to prostě nepovede a nám se to dnes prostě nepovedlo."

TJ SOKOL PORUBA - HBC MALENOVICE 3:2 (2:0,1:1,0:1)

Branky a asistence HBC Malenovice: 25. Bureš (Dlapa, Hink D.), 44. Rychlík (Hradil).
 
Vyloučení: 4:4, využití: 2:0. Střely: 18:25.
 
Sestava HBC Malenovice: Chovančík - Kalivoda, Mikl, Dudík, Dlapa - Hradil, Cunda, Zpěvák - Bureš, Rychlík, Heralt - Hink D., Hink M., Mišurec - Láník.