HBC Malenovice

Hokejbalový klub

TURNAJ MLADŠÍCH ŽÁKŮ VYHRÁL ZNOVU MARTIN

8.4.2019

Po měsíční pauze se v nedělním slunečném počasí přihlásil o slovo Přebor mladších žáků skupiny Morava sever. Již v pořadí 6. turnaj sezóny se uskutečnil v malenovické Lopik aréně.
 
Domácí výběr byl oslaben o tři hráče základní sestavy, a tak trenér musel sáhnout pro 'posily' kromě stálých hráčů přípravky i do minipřípravky. K pěti mladším žákům přibyli 2 přípravkáři a dokonce 5 hráčů minipřípravky, kteří si nevedli vůbec špatně.
 

HBC Malenovice - HbK Karviná 3:6 (1:1,2:5), střely: 23:34

Prvním soupeřem malých Čamlíků byl jejich asi největší rival HbK Karviná. Ta s o hlavu vyššími hráči vletěla do zápasu jako uragán a už ve 2. minutě vedla. Až po čtyřech minutách se osmělili i domácí a v čase 5:02 vyrovnali. Na úvod druhé půle přidali druhý gól a vypadalo to nadějně. Ovšem soupeř šel během 20. minuty do vedení. O minutu později se Malenovicím podařilo ještě srovnat, ale 5 minut před koncem dalšími dvěma góly šli severomoravané znovu do vedení. V závěru po hezkých kombinacích měli domácí šance, které nevyužili a v závěrečné powerplay pošesté inkasovali.
 

TJ Sokol Poruba - HBC Malenovice 3:4p (2:2,1:1), střely: 18:25

Poruba si do Malenovic přivezla posily z Opavy, kde mladší žáci chybí. I přes úvodní debakl s Martinem bylo vidět, že v Ostravě se s mládeží pracuje čím dál lépe. Začátek utkání tomu ale vůbec nenaznačoval. Malenovičtí po 97 vteřinách vedli a vypadalo to na pohodovou hru. Přišla 6. minuta a bylo srovnáno. Za tři minuty šli zelenobílí do vedení, jenže půlminutu před první sirénou zahráli špatně buly v útočném pásmu a z brejku bylo vyrovnáno. Druhá půlka se nesla v podobném duchu, až na to, že Poruba šla do vedení a Malenovice pak srovnali. V nervózním a dramatickém závěru dostaly oba týmy vyhodu přesilovky, ale bez gólového efektu. V nájezdech se prosadil jediný hráč až ve 4. sérii, a to z malenovické strany a přidal tak druhý bod do tabulky turnaje.
 

HBC Malenovice - HBK Medokýš Martin 1:10 (0:8,1:2), střely: 8:39

Poslední turnajové klání svedlo proti sobě jako již tradičně suverénní Martin a domácí tým. Od začátku se hrálo na jednu bránu. V poločase hlásila výsledková tabule skóre 0:8. Posledních 15 minut se hra Malenovic zlepšila, hosté jim nabídli několik brejkových situací, z nichž jednu využili. Medokýš pak zaokrouhlil konečný výsledek na 1:10.
 
Mladší žáci získali na domácím turnaji jen dva body, ale určitě nezklamali. Ze všech týmů měli nejnižší věkový i výškový průměr a nejen za bojovnost si zaslouží celý tým velkou pochvalu.
 
Trenér Jan Brázdil zhodnotil turnaj následovně: "Tentokrát nám Karviná oplatila porážku z minulého turnaje. Poruba je pro nás více kvalitní soupeř. Tyto zápasy v poslední době dostávají větší herní náboj a kvalitu. Těžký soupeř ze Slovenska ukázal opět svou sílu, i když ve druhé půli jsme se mu trošku srovnali. Jsem rád za kvalitu jak na hřišti, tak za výbornou podporu fanoušků a rodičů."