HBC Malenovice

Hokejbalový klub

DOROST STÁLE KLOPÝTÁ

14.4.2019

Malenovický dorost se po blamáži v Porubě vydal na výjezd do Svitav. Předzvěsti sice slibovaly, že hosté by měli sahat po jasné výhře, ale interní záležitosti v týmu, které se udály bezmála 12 hodin před utkáním misky vah vyrovnávaly.
 
První třetina začala rozvážně a domácí Sršni byli lepším týmem a první šance zapisoval Dvořáček s Křížem. Za hosty kontroval navrátilec do sestavy Brázdil, ale ani jeden z nich úspěšný nebyl, tak bylo první dějství bez branek.

V té druhé sice hosté začali aktivněji, ale postupně padali do skepse a Svitavy přebraly zpět otěže zápasu do svých rukou a jenom zásluhou Chovančíka bylo skóre po 30 minutách stále 0:0.

Kovařík se o pauze zhostil slova, zamíchal lajny a zatroubil k útoku, změna zafungovala okamžitě po třech minutách a patnácti vteřinách se Čamlíci ujali vedení po kombinaci Brázdil, tyčka a Rychlík trefil odkrytou Hochovu bránu. Záhy mohl zvýšit skóre Cunda, ale na brankovišti nedal. Nasledně na modré čáře chyboval Kalivoda, Kříž mu míček uzmul a vyrovnal z brejku na 1:1. Na hosty padla deka jaká neměla v sezóně obdoby. Za dalších pět minut Melša propálil vše do mu stálo v cestě a domácí vedli 2:1. Malenovickému hororu však nebyl konec, když za bezmála třicet vteřin doplácal Dvořáček míček za Chovančíka a domácí šli do dvoubrankového trháku. Naději vykřesal Heralt, kterému nabíjel Kalivoda a hosté stupňovali svůj drtivý finiš. Nepovedlo se!

Malenovický dorost tak poprvé prohrál se Svitavama a trápení z posledních zápasů stále není konec.

"Po zápase jsme měli v kabině debatu, která trvala 7, možná 8 minut, a bylo řečeno vše důležité. Chceme dohrát sezónu co možná nejdůstojněji. Kluci a holky se musejí vyrovnat se situací, že se už nebojuje o play off. Zbytek sezóny chceme pojmout jako přípravu na tu další a co možná nejvíce žákům pomoct v přípravě na play off." řekl k situaci trenér Adam Kovařík a dodal: "Uvidíme co bude dál. Událo se pár změn, a já doufám, že se co nejdříve vrátíme na naši starou vlnu a budeme sebe a hlavně fanoušky a diváky zase bavit hokejbalem."

TJ SRŠNI SVITAVY - HBC MALENOVICE 3:2 (0:0,0:0,3:2)

Branky a asistence HBC Malenovice: 34. Rychlík (Brázdil), 42. Heralt (Kalivoda).

Sestava HBC Malenovice: Chovančík - Šprtová, Kalivoda, Dudík, Mikl, Dlapa - Bureš, Hink M., Mišurec - Láník, Heralt, Rychlík - Cunda, Brázdil, Zpěvák.