HBC Malenovice

Hokejbalový klub

MARTIN PORAZIL STARŠÍ ŽÁKY

18.4.2019

Starší žáci potřetí a naposled v této sezóně vyrazili na výlet na Slovensko, kde je čekal dosud neporažený HBK Medokýš Martin. Čamlíci bez Davida Hinka šli do zápasu bojovně naladění a značně nahecovaní.
 
První třetina se nesla ve znamení oťukávání obou soupeřů a první šance zapisoval Martin, ale Chovančík hned v úvodu ukázal, že dnes se vyspal dobře. Další šanci měl Michal Hink, ale brankář Martina byl taktéž pozorný. Hosté hrající místy až profesorsky přesný hokejbal soupeře do moc šancí nepouštěli a sami si slibné pozice vytvářeli, ale první dějství zůstalo bezbrankové.

Druhé začalo stejně, Čamlíci hrozili častěji, ale chyběla přesnost a štěstí. Duel v čekání na chybu vyhrál Martin, obrana Malenovic na modré čáře propadla a soupeř brejk využil kombinací dva na jednoho - 1:0. Kalivoda však okamžítě zkusil srovnat, ale stejně jak předtím Mišurce a Hinka brankář Medokýše vychytal. Svou smůlu si opět vybrala hostující obrana. Martin poprvé v zápase získal velkou uzemní převahu, dlouho nepustil Malenovice k míčku a šťastnou střelou, která se přes chrániče Kalivody, Dlapy, Michala Hinka a lapačku Chovančíka dostala až do branky a slovenský celek vedl 2:0. Do konce druhé třetiny měl šanci opět Kalivoda, ale jako v předchozích případech neuspěl.

Ve třetí periodě Čamlíci zavřeli svého soka v pásmu. Šanci měli Mozga a Mišurec, ale Martin stále i se štěstím odolával. Chovančík měl taktéž spoustu práce, protože domácí ho pravidelně zaměstnávali brejky. Hosté se konečně dočkali sedm minut před koncem. Petr Mišurec chytře nastřelil míček z poza brány a brankář Martina si ho sám srazil do branky. Hosté tím byli konečně zase v těsném kontaktu. Vyrovnat se však už nepodařilo. Domácí postavili doslova autobus před vlastní branku a štěstí, které se dnes obrátilo k hostům zády, je stálo zápas. Bojovali, makali, ale vyrovnat se už bohužel nepodařilo.

Po zápase byl trenér Adam Kovařík namíchnutý: "Neskutečně mě to štve. Tým si dnes zasloužil víc než odjezd bez bodu. Dnes prohrál lepší tým. Takovou bojovnost, nasazení, drill a týmovost jsem letos ještě neviděl ani v dorostu. Nevadí, nevadí ponaučení do dalších zápasů si vezmeme, ale strašně mě ta dnešní prohra..."

HBK Medokýš Martin - HBC Malenovice 2:1 (0:0,2:0,0:1)

Branka HBC Malenovice: 38. Mišurec Petr. Sestava HBC Malenovice: Chovančík - Kalivoda, Dlapa, Mozga - Mišurec Petr, Hink M., Zámečník - Hasíková, Vidlář, Kvapil - Olšina, Mišurec Patrik, Opavská.