HBC Malenovice

Hokejbalový klub

DOROST VEZE Z BRNA 3 BODY

18.4.2019

Dorost po dvou porážkách od Poruby a Svitav měl za úkol napravit si v Brně reputaci.

Začátek patřil Brnu. Za sekání byl vyloučen Bureš, hned za šest vteřin se poroučel za vyhození míčku Kalivoda a domácí dostali možnost přesilovky 5 na 3 - využil ji Chocholouš. Výkon hostí byl neslaný, nemastný a Brno bylo lepší. Šance zahodili Kimmel s Tomanem a Chovančík stejně jako v sobotu byl v permanenci. Vykoupení poslední minuty - jinak se asi nedá nazvat obrat v poslední minutě první periody. 33 vteřin před koncem vyhrál Brázdil buly na Láníka a ten vstřelil premiérový gól v hokejbale a v dorostu. Za 18 sekund našel mezi kruhy volného Heralta Cunda a Čamlíci vedli.

Ze druhé třetiny neuběhla ani minuta a byla to zase remíza, kdy Zemen byl na brankovišti první a dorazil míček do branky. Divokou přestřelku posledních minut uzavřel kanonýr starších žáků Mišurec, který jednou rukou přehodil míček přes Štastného beton a hosté zase vedli. Za 116 vteřin padli čtyři góly a dívací na obou stranách dál povzbuzovali své týmy. Do konce třetiny se do šance procpal Rychlík, ale přestřelil. Za Brno kontroval Toman, ale Chovančík odmítl srovnání stavu.

Do posledního dějství vstupovali Čamlíci s vedením na kontě, se zlepšenou hrou už tak nepouštěli Brno tolik do hry, a sami si vytvářeli slibné příležitosti. Už do druhého samostatného úniku se dostal Mikl, ale nedal. Reprezentační obránce si branku však nakonec připsal. Brázdil ho krásně našel před brankou, kde byl úplně sám a napotřetí ještě s pomocí tyčky dostal nakonec míček do brněnské branky. Nahrávkovou show uzavřel Brázdil když zachytil rozehrávku Kimmla, vystřelil a do dnešního zápasu v dorostu dosud mlčící střelec Mišurec vstřelil svou druhou branku v zápase a celkovou pátou Malenovic, a utkání tím gólově uzavřel.

Malenovice, tak splnily cíl a vezou z Nového Lískovce všechny tři body.

Po brněnském duelu byl kouč Kovařík spokojenější, než v Martině: "Tak jsme konečně vyhráli. Zápas to byl i koukatelný. Tým mě dnes spíš potěšil. Vyhrát jsme si zasloužili, byť nás teda Brno přestřílelo, ale od toho máme Ondru, aby to pochytal (úsměv - poznámka redakce). Zápas jsme si užili a zaslouženě vyhráli."

HBK Bulldogs Brno - HBC Malenovice 2:5 (1:2,1:1,0:2)

Branky a nahrávky HBC Malenovice: 15. Láník (Brázdil), 15. Heralt (Cunda), 17. Mišurec (Hink D.), 39. Mikl (Brázdil), 42. Mišurec (Brázdil). Sestava HBC Malenovice: Chovančík - Šprtová, Kalivoda, Dudík, Mikl, Dlapa - Mišurec, Hink M., Hink D. - Brázdil, Cunda, Láník - Rychlík, Heralt, Bureš.