HBC Malenovice

Hokejbalový klub

A-TÝM NA JAŘE POPRVÉ PROHRÁL

18.4.2019

Malenovický A-tým vyrazil v neděli do Kyjova s odhodláním upevnit si vedení v tabulce 2. ligy skupiny Morava jih.

Do zápasu vstoupil aktivně a hned od začátku si vytvářel gólové šance, které ale nebyly využity. Několikrát stálo při domácím brankáři štěstí, když dvakrát se míček zastavil na brankové čáře a jednou ho zachránila tyč po dorážce Hladkého. V první třetině se tak z mnoha šancí ujala pouze povedená střela mladého Honzy Brázdila přímo do víka.

Ve druhé třetině začali rozhodčí trestat fauly, což pomohlo hlavně domácím. Ti čekali na svoji šanci hlavně v přesilových hrách. Z několika nabídnutých přesilovek využili dvě ke skórování a rázem vedli. V další přesilové hře při vyloučení Šimíčka se domácím už tolik nedařilo a naopak Nohal po důrazu před bránou v oslabení vyrovnal. Skóre na stranu hostí otočil zpět střelou Langer. I po prostřední části vedli o gól Malenovice.

Ve třetí třetině si Čamlíci vytvořili několik slibných příležitostí navýšit skóre, ale ve všech případech je zklamala koncovka. Podruhé nastřelená tyčka a po závaru třetí pětky před brankou chytil znovu domácí brankář míček se štěstím na brankové čáře. Kyjov využil jednu z mála šancí na vyrovnání. Spoléhal hlavně na reprezentanta Fraňa, který závěrečnou třetinu a následné prodloužení hrál téměř v kuse.

Prodloužení bylo čekání na chybu a tu udělali hráči Malenovic, když nedokázali na třikrát vyhodit míček z před brankového prostoru a domácí hráč se trefil mezi betony.

Muži HBCMalenovice tak poprvé, i když se ziskem jednoho bodu, v jarní části prohráli.

Podruhé v krátké době byl vyhlášen hráčem zápasu nejmladší hráč sestavy mužů, Jan Brázdil ml.: "Zápas z naší strany nebyl špatný, ale zkomplikovali jsme si ho zbytečnými fauly. Také nás brzdila smůla v zakončení, když asi dvakrát skončil míček těsně před čárou. Ze zápasu šlo vytěžit víc, takže ztráta dvou bodů mrzí. Věřím, že v příštích zápasech budeme brát tři body a potvrdíme jarní dominanci."

HbK Kyjov - HBC Malenovice 4:3p (0:1,2:2,1:0-1:0)

Branky a asistence HBC Malenovice: 3. Brázdil Jan ml. (Huťka), 23. Nohal (Skyba) SH, 28. Langer (Brázdil Jan ml.) Vyloučení: 5:8, navíc Hruboš osobní trest a do konce utkání, využití: 2:0, v oslabení: 0:1. Střely: 26:35. Sestava HBC Malenovice: Zálešák (Polišenský) - Novák, Lečbych, Langer, Vingárek, Březík, Mikl - Šimíček, Hladký, Machálek - Skyba, Hruboš, Nohal - Brázdil Jan ml., Huťka, Košatka - Eibensteiner.