HBC Malenovice

Hokejbalový klub

PORUBA HOSTILA TURNAJ MLADŠÍCH ŽÁKŮ

25.4.2019

Dvě kompletní lajny mladších žáků HBC Malenovice vyrazili v neděli na další turnaj severomoravského Přeboru do Poruby. Dobře naladěný tým chtěl odčinit ne zcela podařený turnaj z domácího prostředí.
 

TJ Sokol Poruba – HBC Malenovice 6:10 (3:5,3:5), střely 14:12

V prvním zápase chtěli mladí Čamlíci zahrát lepší výsledek, než byla remíza z domácího hřiště. To se taky hned z kraje dařilo. Mezi pátou a osmou minutou postupně vstřelili čtyři góly. To si ale Poruba nenechala líbit a po nedůrazné obrané práci se také dostala k několika gólům. Malenovice po pěkných kombinacích se nakonec dočkali rovné desítky.
 

HBK Medokýš Martin – HBC Malenovice 12:0 (6:0,6:0), střely 37:6

Slovenský Martin vyhrál s Karvinou pouze 2:0 a to malenovické motivovalo k dobrému výsledku. V úvodu zápasu drželi krok až do začátku páté minuty. Pak Martin zvýšil obrátky a ukázal, kdo je na hřišti pánem. Gólman Bár i přes tucet obdržených gólů držel tým skvělými zákroky. Obrana nestíhala pokrývat dostatečně hráče Medokýše a možná také proto nezabývaly síly na jakýkoli kontr v podobě vstřelené branky.
 

HBC Malenovice – HbK Karviná 4:5 (2:3,2:2), střely

Na řadě byl nejatraktivnější zápas proti vyrovnanému soupeři z Karviné. Začátek vyšel naprosto výborně. Ve třetí minutě vedli žáci Malenovic už 2:0. Karviná si to ale nenechala líbit a do poloviny zápas zcela otočila na 2:3. Ve druhé půli dokonce odskočila na rozdíl tří gólů. Po té se podařilo Čamlíkům několikrát dostat do úniku, ale bez gólového efektu. Ovšem díky bojovnosti v závěru nakonec snížili na pouhý jeden gól. To bylo ale vše a ani v tomto zápase na body nedosáhli.
 

Trenér Jan Brázdil st. k turnaji řekl: "Celkově hodnotím ostravský turnaj až na pár zaváhání velmi dobře. Co jsem čekal od zkušených hráčů, to splnili. Opět překvapili ti nejmenší svou bojovností. A také se v sestavě objevila nová hráčka, která se uvedla výborným výkonem."
 

Sestava HBC Malenovice: Bár - Rafaj, Opavská, Mozga J., Směja - Vidlář, Brázdil, Vích, Minarčíková, Žemla, Šrajer Viktor.
 

Další turnaj čeká mladší žáky netradičně ve středu 8.května v domácí Lopik aréně.