HBC Malenovice

Hokejbalový klub

OSLABENÝ TŘINEC PROTI DOROSTU NEUSPĚL

25.4.2019

V extralize dorostu zavítal v neděli do Lopik arény Třinec. HBC Enviform si přivezl nejnižší možný počet hráčů, což vypadalo na jasné domácí vítězství.
 

Úvodní nápor také naznačoval jednostrannou záležitost. Po úvodním buly se prokličkoval a do náruče gólmana zakončil Brázdil. Z následujících tří šancí trefil Rychlík třikrát tyčku. Až v čase 9:09 se prosadila kompletní druhá lajna, kdy po ose Láník, Heralt, otevřel skóre Cunda. Hosté se s pouhými sedmi hráči do pole prosazovali jen sporadicky, ale vždy zahrozili. Půl minuty před první pauzou poslal Rychlík míček z rohu podél mantinelu na Brázdila, ten viděl zabíhajícího Mikla, který se střelou pod vyrážečku nemýlil.
 

Druhá patnáctiminutovka začala opět náporem domácích. Netrvalo ani dvě minuty a druhá útočná řada s důrazným Cundou v zakončení zvýšila své vedení na 3:0. Za minutu se prosadil Třinec. Po krásném ťukesu Lyžbickiho a Miecha nedal střelou pod víko Chovančíkovi šanci Pecha. Malenovickým se nedařily přesilovkové kombinace. Až v pořadí čtvrtou početní výhodu využila po chybě v rozehrávce hostí kapitánka Šprtová střelou do levého horního rohu Figurovy svatyně. Domácí jakoby se ukolébali a dvakrát do druhé přestávky ještě propadli. Miech a pak ještě Polášek zajistili svému týmu odchod do kabin s jednogólovou ztrátou.
 

Vstup do poslední části kopíroval obě předchozí třetiny. Malenovice okupovaly útočné pásmo. Po buly Brázdila se trefil Rychlík. Za čtyři minuty po brejku hostí vyrazil Chovančík míček před sebe, kde ho sebral Kalivoda a průnikem podél pravého mantinelu se dostal až na pravý kruh odkud vstřelil 6. gól zelenobílých. Čamlíci byli v laufu a v 38. minutě potvrdili převahu sedmou brankou. Mišurec posunul na Cundu, který předložil Rychlíkovi ke skórování. Kdo čekal pohodový závěr, se mýlil. Třinečtí se nevzdávali a Pecha snížil. Domácí dostali výhodu další přesilovky, ale naložili s ní doslova tragicky. Střely 0:3 a Pecha gólem v oslabení přidal svůj třetí gól. Pak se předvedl skvělým zákrokem Chovančík a tím možná uklidnil svůj tým, který se v závěru doslova protrápil k vítězství 7:5.
 

Po nepřesvědčivém výkonu proti oslabenému Třinci si nakonec domácí připsali vítězství za tři body.
 

Trenér Adam Kovařík ohodnotil zápas takto: "Vyhrálo se a tím je jasně splněný úkol. Hra byla dobrá od určitých hráčů. Od určitých to bylo zase jen pochodové cvičení. Ti, kteří hráli dobře a snažili se, to ví a já je pochválil."
 

HBC Malenovice - HBC Enviform Třinec 7:5 (2:0,2:3,3:2)

Branky a nahrávky: 10. Cunda (Heralt, Láník), 15. Mikl (Brázdil, Rychlík), 16. Cunda (Heralt, Láník), 21. Šprtová PP, 33. Rychlík (Brázdil), 37. Kalivoda (Chovančík), 39. Rychlík (Cunda, Mišurec) - 18. Pecha (Lyžbicki, Miech), 22. Miech (Pecha, Bury), 26. Polášek (Lyžbicki), 40. Pecha, 41. Pecha (Polášek) SH.
 

Vyloučení: 1:6, využití: 1:0, v oslabení: 0:1. Střely: 23:22. Diváci: 28. Rozhodčí: Hrazdíra, Ščudla.
 

Sestavy:

HBC Malenovice: Chovančík - Šprtová, Mikl, Kalivoda, Dlapa - Rychlík, Brázdil, Mišurec - Láník, Cunda, Heralt - Mozga, Bureš, Dudík.
 

HBC Enviform Třinec: Figura - Polášek, Bury, Kubala - Miech, Lyžbicki, Pecha - Veselka.