HBC Malenovice

Hokejbalový klub

TURNAJ PŘEBORU MLADŠÍCH ŽÁKŮ TENTOKRÁT V MALENOVICÍCH

18.11.2018

V den státního svátku, v sobotu 17.listopadu byla malenovická Lopik aréna dějištěm již čtvrtého turnaje přeboru mladších žáků skupiny Morava sever za účasti týmů TJ Sokol Poruba, HbK Karviná, HBK Medokýš Martin a HBC Malenovice.

TJ Sokol Poruba – HBC Malenovice 1:7 (0:3,1:4), stř: 5:19

Úvodní duel turnaje obstarali domácí Čamlíci s ostravskou Porubou. Od začátku byly Malenovice aktivnější. Předváděly pohledné kombinační akce i rychlé protiútoky. V první půli se prosadili všichni tři hráči prvního malenovického útoku, a nebýt skvělého gólmana Ostravy, bylo by skóre vyšší. Ve druhé půli pokračovala hra v podobném duchu. Poruba se bránila a občas vyrážela do rychlých brejků, z něhož jeden překazil Malenovicím pomyšlení na výhru s čistým kontem. To sice neudržely, ale za to přidaly další čtyři branky a připsaly si první vítězství v turnaji.

HBC Malenovice – HBK Medokýš Martin 3:9 (1:6,2:3), stř: 18:35

Vstup do druhého utkání se Malenovicím moc nevydařil. Hned po několika vteřinách bylo 0:1. Po té se vrhli do útoku, ale Medokýš z brejku zvýšil. Pak padlo po gólu na každé straně. V závěru poločasu nabídl Martin domácímu týmu pětiminutovou přesilovku, ale místo obav o srovnání hned třikrát v oslabení skóroval. Druhá půle byla vyrovnanější. Z malenovických spadla nervozita a vytvářeli si i šance, ze kterých proměnili pouze dvě. V domácí svatyni se několikrát vyznamenal Olda Bár, ale přes výborný výkon lovil míček ze sítě ještě třikrát. Domácí žáci, až na dlouhou přesilovku, určitě nezklamali.

Karviná – Malenovice 5:3 (1:1,4:2), stř:18:19

K poslednímu utkání s tradičním rivalem z Karviné se připojili ještě tři hráči a tím získal tým ještě víc sebedůvěry. Od úvodního buly byla hra vyrovnaná. Šance byly na obou stranách, ale gólmani pustili za svá záda pouze po jedné brance a pauza začala za stavu 1:1. Po přestávce se na hřišti už neobjevila třetí lajna a hlavně pak kapitánka Opavská kvůli bolestem zad. Zbytek týmu se snažil neustále útočit, ale už poněkud zapomínal na zadní vrátka a to se mu stalo osudným. Karviná dokázala děr v obraně využít a dostat se do vedení. Ač Malenovice mohutně finišovali, vyrovnat už nedokázali a odešli z dalšího vzájemného souboje opět bez bodů.

Sestava HBC Malenovice:

Bár - Opavská „C“, Mozga, Směja, Brázdilová, Rafaj - Vidlář, Brázdil, Řehánek – Žemla, Šrajer Vojtěch, Šrajer Viktor – Mišurec, Hasíková, Vích.

Trenér mladších žáků HBC Malenovice Jan Brázdil ohodnotil turnaj následovně: "Domácí turnaj bohužel i přes veškerou snahu nevyšel podle mých představ. Hodně hráčů ukázalo nečekaný výkon. Celkově všichni bojovali, co to šlo, rodiče nás tlačili dopředu, ale bohužel plný počet bodů jsme nevybojovali. Podzimní část jsme zakončili na třetím místě. Věřím že jaro bude příznivější. Zapracujeme a o druhé místo se ještě popereme. Za nedlouho nás čeká zimní pauza a příprava po novém roce v Tečovické tělocvičně. Za podzimní část chci poděkovat rodičům za spolupráci a při podpoře mladých hráčů."

Následující turnaj se uskuteční v sobotu 9.března 2019 v Karviné.