HBC Malenovice

Hokejbalový klub

MUŽI ZÁPAS O PRVNÍ MÍSTO PROHRÁLI

25.4.2019

A-tým HBC Malenovice čekal v neděli v domácí aréně zápas o vedoucí místo v tabulce 2. ligy skupiny Morava jih. Se svým soupeřem HBC Flyers Jihlava vstupovali do utkání se shodným počtem 33 bodů jen se zápasem k dobru. Malenovičtí bez několika opor v zadních řadách začali aktivně a zasypávali soupeřova gólmana jednou střelou za druhou. Hosté se po několika minutách osmělili a také se vrhli do útočné činnosti. Najednou jich bylo plné hřiště. Poměr střel se otočil v jejich prospěch. Ve 13. minutě se svou důraznou hrou prosadili i brankově. Jobák poslal přihrávku na Lichtenberga, ten posunul Pospíchalovi, který střelou k tyči poslal svůj tým do vedení. Za půl minuty sekal Košatka a dal tím soupeři šanci na zvýšení skóre. Diváci už čekali na hvizd sirény před první pauzou, když vystřelil Drápela a vteřinu před koncem třetiny svítilo na časomíře 0:2.
 

V přestávce poslal kouč Novák do brány Zálešáka místo místy nejistého Polišenského. Jako by změna na postu gólmana domácí nastartovala. Hra se vyrovnala a domácí se chopili šance. Po 97 vteřinách přistrčil Langer na Huťku a ten snížil. Po zbytek třetiny se útoky přelévaly ze strany na stranu. V závěru Jihlava rozjížděla útok, když fauloval mladý Brázdil, ale do přestávky se už nic nestalo.
 

Oslabené Malenovice šly po čtvrtminutě třetí části do tří po faulu Šimíčka, přesto nevýhodu dvou mužů v poli ustáli a zdálo se, že jednogólový rozdíl udrží. Sotva se první vyloučený vrátil, rozhozená obrana domácích nestihla zareagovat na rychlou kombinaci Flyers a bylo to opět o dva góly. Čamlíci už využívali jen dvě lajny nejzkušenějších hráčů a vrhli se do boje proti skvěle hrající obraně soupeře. Pět minut před koncem si vynutili první přesilovkou šanci ba vyrovnání. To se nepodařilo a navíc šli v čase 41:27 znovu do čtyř. Jihlavští odehráli závěr velmi zkušeně a domácím nedali žádnou šanci na srovnání.
 

Muži HBC Malenovice spadli na 2. místo a šance na vítězství v základní části prudce klesly. I pokud by v posledních dvou utkáních získali 6 bodů a Flyers získají tři body, z prvního místa postoupí hráči z Vysočiny.
 

HBC Malenovice - HBC Flyers Jihlava 2:3 (0:2,1:0,1:1)

Branky a asistence: 17. Huťka (Langer), 44. Nohal (Skyba, Langer) - 13. Pospíchal (Lichtenberg, Jobák), 15. Drápela (Jobák, Machala) PP, 32. Drápela (Jobák, Pospíchal).
 

Vyloučení: 4:1, využití: 0:2. Střely: 24:29. Diváci: 51. Rozhodčí: Hrazdíra, Ščudla.
 

Sestavy:

HBC Malenovice:Polišenský (od 16. Zálešák) - Lečbych, Kulička, Skyba, Mikl, Langer, Vingárek - Havlík, Hruboš, Nohal - Hladký, Brázdil, Šimíček - Košatka, Svozil, Huťka.
 

HBC Flyers Jihlava: Milfajt - Kučera, Brázda, Volf, Schlögl - Jobák, Pospíchal, Lorenc - Souček, Drápela, Rezek - Lichtenberg, Machala.