HBC Malenovice

Hokejbalový klub

STARŠÍ ŽÁCI PORAZILI DVAKRÁT SLOVAN BRATISLAVA

30.4.2019

Hned dvě utkání v jeden den měli na programu starší žáci HBC Malenovice s HBT Slovan Bratislava. V sobotu v 11:00 a ve 13:30 vyzvali poslední z trojice slovenských klubů hrající Ligu starších žáků. Předpoklady se jasně nesly ve znamení, že šest bodů zůstane doma.

 
Už v prvním střídání našel Michal Hink u mantinelu volného Vidláře, ten kličkou obešel obránce a naservíroval před brankou Petrovi Mišurcovi, který dal úvodní branku zápasu. Dlouho dlouho nic, ale Slovan vystrkoval růžky, ale v bráně pozorný Chovančík ukázal, že se dobře vyspal.

 
Začátek druhé části prvního zápasu byl skoro totožný jako začátek té první - Michal Hink vyhrál vhazování, Petr Mišurec krosem přes celé pásmo našel Vidláře jemuž stačilo jenom nastavit hůl a bylo to dva ku nule. Za tři minuty pak spolupráci Dlapy s Kalivodou zakončovala na brankovišti Hasíková. O dalších pět minut dále trefil pravý horní roh Michal Hink a za dvě a půl minuty propálil Sebestiéna Kalivoda, který střílel přesně z červené čáry a Lopik aréna byla ve varu.

 
Třetí třetina se možná mohla nazvat kolapsem, uspokojením z výsledku nebo chybou trenéra. Každopádně Slovan dokázal za deset minut vstřelit 4 branky a náladu v aréně tím totálně změnil. Naštěstí se Čamlíci za pět minut dvanáct vzbudili z letargie a závěr zkušeně dohráli za brankou soupeře.

 
Druhý zápas byl plný očekávání. Slovan v prvním měření sil dne domácí přestřílel 34:30 a Chovančík byl až nečekaně moc v permanenci a totéž se dalo čekat i od druhého zápasu.

 
Domácím dorazil i druhý z Hinků, David, který zrovna slavil narozeniny a zápas mu napsal krásný příběh. Právě David Hink byl první který posunul ukazatel skóre v 9. minutě na 1:0, kdy využil zmatku na brankovišti a zakončil do horní části branky.

 
Bratislava už zdaleka neměla takový tlak jako v prvním zápase, navíc jí život komplikoval skvěle chytající Chovančík, který působil úplně klidně. Stějně klidně však působili i hráči, místy až profesorská hra nepřinášela mnoho šancí, ale nakonec se ujala půl minuty před druhou sirénou kombinace Petra Mišurce, Kalivody a zakončujícího Michala Hinka - 2:0.

 
Uběhla jen půlminuta ze třetí třetiny a skóre se opět měnilo - Dlapa rozehrál na Kalivodu, který nahrál o betony Vidlářovi a ten se v dorážce nemýlil. O čtyři minuty později přidal druhý gól v zápase David Hink a Chovančík pustil do branky přípravkáře Oldřicha Bára mladšího, který sice hned z první střely inkasoval, ale nikdo mu nic nevyčítal, protože Čamlíci si už zápas pohlídali a i když pak Bár inkasoval další dvě branky nemělo to na konečný výsledek vliv. Kalivoda krásnou akcí dal na 5:1. David Hink si sám sobě dal asi nejhezčí dárek - první hatrick v hokejbale - navísost pěkným gólem sice v kráse Kalivodovo sólo nepředčil, ale počin to byl vynikající a uzavřel pěknou tečkou za bojovným a poměrně vyrovnaným dvojzápasem se Slovanem Bratislava.

 
Oba souboje ohodnotil kouč Kovařík slovy: "No tak první zápas byly nakonec pěkné nervy. Sice tam bylo v hledišti a všude možně spoustu trenérů co nám třetí třetinu vyčítali, ale já si stojím za svým. Nechali jsme hrát i náhradníky a v závěru šetřili síly. Cíl byl tři body. Tři body máme. Tečka. Druhý zápas byl už úplně v klidu, tam jsme si to užili, ale soupeř kousal, to rozhodně. Byly to dobré zápasy."

 

HBC MALENOVICE - HBT SLOVAN BRATISLAVA

1. zápas: 5:4 (1:0,4:0,0:4)

Branky a asistence HBC Malenovice: 1. Mišurec Petr (Vidlář, Hink M.), 16. Vidlář (Mišurec Petr, Hink M.), 19. Hasíková (Kalivoda), 23. Hink M. (Mišurec Petr, Hasíková), 25. Kalivoda (Hink M.) PP. Vyloučení: 3:6, využití: 1:1. Střely: 30:34.

 

2. zápas: 6:3 (1:0,1:0,4:3)

Branky a asistence HBC Malenovice:10. Hink D. (Hink M., Mišurec Petr), 30. Hink M. (Kalivoda, Mišurec Petr), 31. Vidlář (Kalivoda, Dlapa), 36. Hink D. (Mišurec Petr, Dlapa) SH, 42. Kalivoda (Mišurec Patrik), 42. Hink D. (Mišurec Petr, Hink M.). Vyloučení: 3:2, v oslabení: 1:0. Střely: 22:21.

 
Sestava HBC Malenovice: Chovančík (od 36.minuty 2. zápasu Bár) - Kalivoda, Dlapa, Mozga - Mišurec Petr, Hink M., Hink D. - Hasíková, Vidlář, Kvapil - Opavská, Olšina, Mišurec Pat.