HBC Malenovice

Hokejbalový klub

DOROST ZÍSKAL ZE DVOU ZÁPASŮ 4 BODY

30.4.2019

Po starších žácích si v neděli užili dvojzápas i dorostenci s Ježky z Heřmanova Městce. Jak v dohrávce 5. kola, tak i v plánovaném 23. kole se očekával vyrovnaný souboj.


Od první minuty prvního zápasu do sebe soupeři šli hlava nehlava a k vidění byla i hokejbalová krása. Navrátilec do sestavy Hradil počastoval Páva v brance hostí střelou, ale gól z toho nebyl, na druhé straně zahrozili zase Vohralík se Šmídem. Hra se přelévala ze strany na stranu, hosté měli lehce více ze hry, ale Chovančík měl opět svůj den.


Z kraje druhé třetiny přišla domácím vhod přesilovka a speciální formaci stačilo 38 vteřin když se kombinace Mikla s Rychlíkem dostala k Hradilovi a ten střelou do pravého horního rohu poslal Čamlíky do vedení. Zápas se pomalu dostával spolu s fanoušky domácích do varu. Skvělou atmosféru nakonec lépe zužitkovali hosté - 51 vteřin před koncem první domácí pětka nerozebrala dobře hráče po buly a Vohralík nedal Chovančíkovi šanci - 1:1.


Hektická, bojovná třetí třetina branku nepřinesla. Ježci si vytvořili více šancí a mnohdy dostali domácí pod těžký tlak, ale Kovaříkova družina odolala. Naopak pět minut před koncem třetí periody to byli zase domácí, kteří sahali po třech bodech, ovšem nestalo se a na řadu přišlo prodloužení.


Hradil, Rychlík a ještě David Hink si připsali slibné příležitosti, ale Páv mnohdy se štěstím odolal. Chovančík zase musel řešit únik Šmída a Vohralíka a vše s grácií vyřešil. Pětiminutový nášup nakonec rozuzlení nepřinesl a došlo na nájezdy. V nich se prosadil pouze Vohralík a Ježci, tak brali bod navíc.


Druhý zápas byla stejně napínavá a bojovná bitva jako zápas první. Domácí však od začátku měli trochu větší chuť po výhře, než soupeř a iniciativa byla na jejich straně. Ježci třikrát nebezpečně zahrozili a nebýt Chovančíka, tak bylo s domácími zle nedobře. Do šance se dostal David Hink, ale ještě nedal, za to Matyáš Mikl si dobře pokryl míček a zavěsil nad rameno Páva. Do kabin tak oba týmy šly za stavu 1:0.


Ve druhé třetině rozjel svou onemanshow Chovančík, ten držel domácí při životě jak se dalo. Zuby si na něm vylámal Vohralík, Šmíd, Kozel, Čapka i Musílek. Domácí, ale taky nezůstávali pozadu. Bureš měl několik možností ke skórování, další si připravilo žákovské komando Hink - Hink - Mišurec, ale ani tento nápor ke gólu nevedl. Zápas se pomalu stupňoval, hráči i fanoušci si ho velice užívali.


Třetí třetina už měla vynést rozhodnutí. Domácí se tlačili do koncovky, ale ne a ne to tam spadnout. Hosté si vynutili přesilovku a po skrumáži u pravého mantinelu se s míčkem vynořil Šmíd a kouzlo Chovančíka bylo to tam. Čamlíci nechtěli zase prodlužovat a zakousli se do Ježků co to šlo. Hradil vybojoval přesilovku ve které rozehrál přes Kalivodu na Rychlíka a ten bekhandovou střelou procedil míček skrz výstroj hostujícího brankáře a v Lopik aréně vypukla bujará radost. Domácí si závěr až na jednu těžkou situaci pohlídali a dokráčeli k vytouženému vítězství.


Dorostenci HBC Malenovice tak získali ze dvou vyrovnaných a těžkých zápasů 4 body.


Adam Kovařík se tentokrát nad výkonem svého týmu doslova rozplýval: "Já jsem nadšený! Kluci a Kája dnes byli neskuteční, taková bojovnost, elán, nasazení a chuť to tady ještě nebylo. Oba zápasy byly takovým obrazem celé naší sezóny, kdy se k nám štěstí staví zády. Soupeři děkuji za dva zápasy, a myslím, že můžu poděkovat i za fanoušky a hráče. Byly to krásné dva fér zápasy a my si to moc a moc užili. Prvně jsem moc nechtěl nikoho vyzdvihovat a moc často to nedělám, ale Ondra si to dneska zaslouží! Super, super zápasy a díky všem."


HBC MALENOVICE - JEŽCI HEŘMANŮV MĚSTEC

1. zápas: 1:2 sn (0:0,1:1,0:0-0:0)

Branka a nahrávky HBC Malenovice: 25. Hradil (Rychlík, Mikl) PP. Vyloučení: 5:3, využití: 1:0. Střely: 19:23.


2. zápas: 2:1 (1:0,0:0,1:1)

Branky a asistence HBC Malenovice:11. Mikl (Hink D., Mišurec), 41. Rychlík (Kalivoda, Hradil) PP. Vyloučení: 5:4, využití: 1:1. Střely: 23:33.


Sestava HBC Malenovice: Chovančík - Šprtová, Dlapa, Mikl, Kalivoda, Dudík, Mozga - Mišurec, Hink M., Hink D. - Rychlík, Cunda, Kvapil - Láník, Hradil, Bureš.